UpdraftPlus - en to nb_NO translation catalogue (1368 entries)

en: Unknown update checker status "%s"
nb_NO: Ved oppdatering av utvidelsene oppstod følgende feil: "%s"

en: A new version of this plugin is available.
nb_NO: En ny versjon av denne utvidelsen er tilgjengelig.

en: This plugin is up to date.
nb_NO: Denne utvidelsen er oppdatert.

en: Check for updates
nb_NO: Se etter oppdateringer

en: There is no changelog available.
nb_NO: Ingen endringslogg er tilgjengelig.

en: This is useful if the dashboard webserver cannot be contacted with incoming traffic by this website (for example, this is the case if this website is hosted on the public Internet, but the UpdraftCentral dashboard is on localhost, or on an Intranet, or if this website has an outgoing firewall), or if the dashboard website does not have a SSL certificate.
nb_NO: Dette er nyttig hvis serveren til kontrollpanelet ikke kan kontaktes med innkommende trafikk fra denne websiden. For eksempel hvis denne websiden er på en offentlig webserver, men UpdraftCentral er på en lukket server, et intern-nett eller denne websiden har en brannmur for utgående trafikk. Det er også nyttig hvis websiden ikke har SSL-sertifisering.

en: More information...
nb_NO: Mer informasjon...

en: Use the alternative method for making a connection with the dashboard.
nb_NO: Bruk denne alternative metoden for å koble til kontrollpanelet.

en: Dashboard at
nb_NO: Kontrollpanel på

en: Key size: %d bits
nb_NO: Nøkkelstørrelse: %d bits

en: Public key was sent to:
nb_NO: Offentlig nøkkel ble sendt til:

en: Failed to open directory (check the file permissions and ownership): %s
nb_NO: Kunne ikke åpne mappen "%s". Vennligst undersøk mappens tillatelser og eierskap.

en: %s: unreadable file - could not be backed up (check the file permissions and ownership)
nb_NO: %s: Filen kan ikke leses. Den kunne dermed ikke sikkerhetskopieres. Vennligst sjekk filens tillatelser og eierskap.

en: Create key
nb_NO: Opprett nøkkel

en: slower, strongest
nb_NO: tregere, sterkest

en: recommended
nb_NO: anbefalt

en: %s bytes
nb_NO: %s byte

en: faster (possibility for slow PHP installs)
nb_NO: raskere (mulighet for trege PHP-installasjoner)

en: easy to break, fastest
nb_NO: lett å ødelegge, raskest

en: Encryption key size:
nb_NO: Størrelse på krypteringsnøkkel:

en: Enter your chosen name
nb_NO: Fyll inn ditt valgte navn

en: Create a key: give this key a unique name (e.g. indicate the site it is for), then press "Create Key":
nb_NO: Opprett en nøkkel: Gi denne nøkkelen et unikt navn. Navnet kan for eksempel være navnet på nettsiden den skal brukes til. Trykk deretter på «Opprett nøkkel»:

en: Upload expected to fail: the %s limit for any single file is %s, whereas this file is %s GB (%d bytes)
nb_NO: Opplastingen forventes å feile: %s-begrensningen for enhver enkeltstående fil er %s, mens denne filen er %s GB (%d byte)

en: This is sometimes caused by a firewall - try turning off SSL in the expert settings, and testing again.
nb_NO: Dette forårsakes noen ganger av en brannmur. Du kan forsøke å skru av SSL i avanserte innstillinger og prøve igjen.

en: login
nb_NO: innlogging

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s MB; backups larger than any limits will likely not arrive.
nb_NO: Vær oppmerksom på at e-postservere som regel har størrelsesbegrensninger – typisk rundt %s MB. Sikkerhetskopier som er større enn eventuelle størrelsesbegrensninger, vil sannsynligvis ikke komme frem.

en: This backup archive is %s MB in size - the attempt to send this via email is likely to fail (few email servers allow attachments of this size). If so, you should switch to using a different remote storage method.
nb_NO: Denne sikkerhetskopien er %s MB stor. Få e-postservere støtter så store vedlegg, så sikkerhetskopien kan sannsynligvis ikke gjennomføres. Hvis dette ikke fungerer, kan du forsøke å sende sikkerhetskopien til en annen form for fjernlagring.

en: Size: %s MB
nb_NO: Størrelse: %s MB

en: Other (please specify - i.e. the site where you have installed an UpdraftCentral dashboard)
nb_NO: Annet (vennligst spesifisér - for eksempel siden hvor du har installert et UpdraftCentral-kontrollpanel)

en: i.e. you have an account there
nb_NO: for eksempel hvis du har en konto der

en: UpdraftPlus will split up backup archives when they exceed this file size. The default value is %s megabytes. Be careful to leave some margin if your web-server has a hard size limit (e.g. the 2 GB / 2048 MB limit on some 32-bit servers/file systems).
nb_NO: UpdraftPlus deler opp sikkerhetskopier som er større enn denne filstørrelsen. Standardverdien er %s megabyte. Sørg for at du har litt sikkerhetsmargin hvis webhotellet ditt har en hard størrelsesgrense – for eksempel 2 GB-grensen på noen 32-bit-servere og -filsystemer.

en: Free 1GB for UpdraftPlus Vault
nb_NO: 1 GB gratis lagring i UpdraftPlus Vault

en: Now
nb_NO: Nå

en: You should enable %s to make any pretty permalinks (e.g. %s) work
nb_NO: Du burde aktivere %s slik at pene permalenker (for eksempel %s) kan fungere.

en: (tap on an icon to select or unselect)
nb_NO: (trykk på et ikon for å velge eller velge bort)

en: %s per year
nb_NO: %s per år

en: or (annual discount)
nb_NO: eller (årlig rabatt)

en: No Vault connection was found for this site (has it moved?); please disconnect and re-connect.
nb_NO: Ingen Vault-tilkoblingen ble funnet for denne siden. Har den blitt flyttet? Vennligst koble fra og koble til på nytt.

en: The given file was not found, or could not be read.
nb_NO: Den gitte filen ble ikke funnet eller kunne ikke leses.

en: UpdraftCentral (Remote Control)
nb_NO: UpdraftCentral (fjernkontroll)

en: fetch...
nb_NO: hent...

en: View recent UpdraftCentral log events
nb_NO: Vis nylige logghendelser fra UpdraftCentral

en: URL of mothership
nb_NO: Nettadresse til moderskip

en: Enter any description
nb_NO: Fyll inn en hvilken som helst beskrivelse

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Create new key
nb_NO: Opprett ny nøkkel

en: Delete...
nb_NO: Slett...

en: Created:
nb_NO: Opprettet:

en: Access this site as user:
nb_NO: Få tilgang til denne siden som bruker:

en: No keys have yet been created.
nb_NO: Ingen nøkler har blitt opprettet ennå.

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Key description
nb_NO: Nøkkelbeskrivelse

en: A key was created, but the attempt to register it with %s was unsuccessful - please try again later.
nb_NO: En nøkkel ble opprettet, men forsøket på å registrere den med %s feilet. Vennligst forsøk igjen senere.

en: An invalid URL was entered
nb_NO: En ugyldig nettadresse ble fylt inn

en: Close...
nb_NO: Lukk...

en: This connection appears to already have been made.
nb_NO: Det ser ut som du allerede er koblet til.

en: You must visit this link in the same browser and login session as you created the key in.
nb_NO: Du må besøke denne lenken i den samme nettleseren og sesjonen som du opprettet nøkkelen i.

en: You must visit this URL in the same browser and login session as you created the key in.
nb_NO: Du må besøke denne nettadressen i den samme nettleseren og sesjonen som du opprettet nøkkelen i.

en: You are not logged into this WordPress site in your web browser.
nb_NO: Du er ikke logget inn på denne WordPress-siden i nettleseren din.

en: The key referred to was unknown.
nb_NO: Den oppgitte nøkkelen er ukjent.

en: A new UpdraftCentral connection has not been made.
nb_NO: Kunne ikke koble til UpdraftCentral.

en: An UpdraftCentral connection has been made successfully.
nb_NO: Tilkoblingen til UpdraftCentral ble opprettet.

en: UpdraftCentral Connection
nb_NO: Tilkobling til UpdraftCentral

en: The backup was aborted by the user
nb_NO: Sikkerhetskopien ble avbrutt av brukeren

en: Your settings have been saved.
nb_NO: Innstillingene dine er lagret.

en: Total backup size:
nb_NO: Total størrelse på sikkerhetskopien:

en: stop
nb_NO: stopp

en: The backup has finished running
nb_NO: Denne sikkerhetskopieringen er fullført

en: Wipe settings
nb_NO: Wipe-innstillinger

en: reset
nb_NO: nullstill

en: these backup sets
nb_NO: disse kopisettene

en: this backup set
nb_NO: dette kopisettet

en: calculate
nb_NO: regn ut

en: You should save your changes to ensure that they are used for making your backup.
nb_NO: Du burde lagre endringene dine for å forsikre deg om at de benyttes ved neste sikkerhetskopi.

en: We requested to delete the file, but could not understand the server's response
nb_NO: Vi forespurte sletting av filen, men forstod ikke svaret fra tjeneren

en: Please enter a valid URL
nb_NO: Vennligst fyll inn en gyldig nettadresse

en: Saving...
nb_NO: Lagrer...

en: Error: the server sent us a response which we did not understand.
nb_NO: Feil: Serveren sendte en respons som UpdraftPlus ikke forstod.

en: Fetching...
nb_NO: Henter...

en: Asia Pacific (Seoul)
nb_NO: Asia, Stillehavet (Seoul)

en: Uploads URL:
nb_NO: Opplastingsadresse:

en: Unexpected error: no class '%s' was found (your UpdraftPlus installation seems broken - try re-installing)
nb_NO: Uventet feil: klassen '%s' ble ikke funnet (din UpdraftPlus installasjonen virker korrupt - prøv å installere på nytt)

en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it.
nb_NO: Den nødvendige %s PHP-modulen er ikke installert; Spør leverandøren av webhotellet ditt om å aktivere den.

en: Skipping table %s: this table will not be restored
nb_NO: Hopper over tabellen %s: denne tabellen blir ikke gjenopprettet

en: To import an ordinary WordPress site into a multisite installation requires %s.
nb_NO: Hvis du vil importere en vanlig WordPress installasjon til en flersteds installasjon krever %s.

en: Please read this link for important information on this process.
nb_NO: Vennligst les denne linken for å få viktig informasjon om denne prosessen.

en: It will be imported as a new site.
nb_NO: Det vil bli importert som et nytt område.

en: Dismiss
nb_NO: Avbryt

en: Please fill in the required information.
nb_NO: Fyll ut den nødvendige informasjonen.

en: Read more...
nb_NO: Les mer...

en: N.B. this option only affects the restoration of the database and uploads - other file entities (such as plugins) in WordPress are shared by the whole network.
nb_NO: N.B. Dette alternativet påvirker bare gejnopprettelse av databasen og opplastinger - andre filer (som plugins) i WordPress er felles for hele nettverket.

en: may include some site-wide data
nb_NO: kan inkludere noen data fra hele nettstedet

en: All sites
nb_NO: Alle nettsteder

en: Which site to restore
nb_NO: Hvilket nettsted skal gjenopprettes

en: Restoring only the site with id=%s: removing other data (if any) from the unpacked backup
nb_NO: Gjenoppretter kun stedet med id =%s: fjerner andre data (hvis noen) fra den utpakkede sikkerhetskopien

en: <strong>ERROR</strong>: problem creating site entry.
nb_NO: <strong>FEIL</strong>: problem ved oppretting av nettsted.

en: Error when creating new site at your chosen address:
nb_NO: Feil ved oppretting av nye nettstedet på din valgte adresse:

en: Required information for restoring this backup was not given (%s)
nb_NO: Nødvendig informasjon for å gjenopprette denne sikkerhetskopien ble ikke gitt (%s)

en: Attribute imported content to user
nb_NO: Tilskriver importert innhold til brukeren

en: You must use lower-case letters or numbers for the site path, only.
nb_NO: Du kan kun bruke små bokstaver eller tall for dette nettstedets bane.

en: This feature is not compatible with %s
nb_NO: Denne funksjonen er ikke kompatibel med %s

en: Importing a single site into a multisite install
nb_NO: Importere et enkelt nettsted i en flersteds installasjon

en: other content from wp-content
nb_NO: annet innhold fra wp-content

en: WordPress core
nb_NO: WordPress Kjerne

en: You selected %s to be included in the restoration - this cannot / should not be done when importing a single site into a network.
nb_NO: Du valgte at %s skal tas med i gjenopprettelsen - dette kan ikke / bør ikke gjøres ved import av ett enkelt nettsted til et nettverk.

en: Call WordPress action:
nb_NO: Kall WordPress handling:

en: Your saved settings also affect what is backed up - e.g. files excluded.
nb_NO: Dine lagrede innstillinger vil påvirke hva som blir sikkerhetskopiert - f.eks ekskluderte filer.

en: Skipping: this archive was already restored.
nb_NO: Hopper over: dette arkivet var allerede gjenopprettet.

en: File Options
nb_NO: Filalternativer

en: Sending Your Backup To Remote Storage
nb_NO: Sender Din Sikkerhetskopi Til Ekstern Lagringsplass

en: Database backup schedule
nb_NO: Tidsplan for sikkerhetskopiering av database

en: Incremental file backup schedule
nb_NO: Tidsplan for inkrementell sikkerhetskopiering av filer

en: Files backup schedule
nb_NO: Tidsplan for sikkerhetskopiering av filer

en: You will then need to enter all your settings again. You can also do this before deactivating/deinstalling UpdraftPlus if you wish.
nb_NO: Du må da måtte legge inn alle innstillingene på nytt. Du kan også gjøre dette før deaktivering / avinstallering av UpdraftPlus hvis du ønsker det.

en: This button will delete all UpdraftPlus settings and progress information for in-progress backups (but not any of your existing backups from your cloud storage).
nb_NO: Denne knappen vil slette alle UpdraftPlus innstillinger og informasjon om fremgang for sikkerhetskopier under behandling (men ikke noen av dine eksisterende sikkerhetskopier fra sky lagring).

en: Send this backup to remote storage
nb_NO: Send denne sikkerhetskopien til ekstern lagringsplass

en: Check out UpdraftPlus Vault.
nb_NO: Sjekk ut UpdraftPlus Hvelv.

en: Not got any remote storage?
nb_NO: Mangler du ekstern lagringsplass ?

en: settings
nb_NO: Instillinger

en: Backup won't be sent to any remote storage - none has been saved in the %s
nb_NO: Sikkerhetskopien vil ikke bli sendt til ekstern lagring - ingenting er lagret i %s

en: Include any files in the backup
nb_NO: Inkluder eventuelle filer i sikkerhetskopien

en: Include the database in the backup
nb_NO: Inkluder databasen i sikkerhetskopien

en: Continue restoration
nb_NO: Fortsett å gjenopprette

en: You have an unfinished restoration operation, begun %s ago.
nb_NO: Du har en uferdig gjenopprettelse, påbegynt for %s siden

en: Unfinished restoration
nb_NO: Uferdige gjenopprettelser

en: %s minutes, %s seconds
nb_NO: %s minutter, %s sekunder

en: Backup Contents And Schedule
nb_NO: Innhold Sikkerhetskopiering og Tidsplan

en: Premium / Extensions
nb_NO: Premium og utvidelser

en: Sufficient information about the in-progress restoration operation could not be found.
nb_NO: Tilstrekkelig informasjon om den pågående gjenopprettingen ble ikke funnet.

[ctx: (verb)]
en: Download
nb_NO: Last ned

en: You have chosen to backup files, but no file entities have been selected
nb_NO: Du har valgt å sikkerhetskopiere filer, men ingen filer er valgt

en: Extensions
nb_NO: Utvidelser

en: Advanced Tools
nb_NO: Avanserte innstillinger

en: Bucket location
nb_NO: Skuffens plasering

en: Note that Google do not support every storage class in every location - you should read their documentation to learn about current availability.
nb_NO: Vær oppmerksom på at Google ikke støtter enhver oppbevaring på hvert sted - du bør lese Google sin dokumentasjon for å lære om gjeldende tilgjengelighet.

en: This setting applies only when a new bucket is being created.
nb_NO: Denne innstillingen gjelder bare når en ny skuffe blir opprettet.

en: You must use a bucket name that is unique, for all %s users.
nb_NO: Du må bruke et skuffenavn som er unikt, for alle %s brukere.

en: Do not confuse %s with %s - they are separate things.
nb_NO: Ikke ta feil av %s og %s - de er separate ting.

en: You do not have access to this bucket
nb_NO: Du har ikke adgang til denne skuffen

en: Western Europe
nb_NO: Europa

en: Eastern Asia-Pacific
nb_NO: Øst-Asia

en: Western United States
nb_NO: Vestlige USA

en: Eastern United States
nb_NO: Østlige USA

en:  Eastern United States
nb_NO: Østlige USA

en: Central United States
nb_NO: Mellom-Amerika

en: multi-region location
nb_NO: multiregional plassering

en: United States
nb_NO: USA

en: container
nb_NO: beholder

en: You can enter the path of any %s virtual folder you wish to use here.
nb_NO: Du kan skrive inn banen til en eventuell %s virtuell mappe du ønsker å bruke her.

en: optional
nb_NO: Valgfri

en: Prefix
nb_NO: Prefiks

en: See Microsoft's guidelines on container naming by following this link.
nb_NO: Se Microsoft's retningslinjer om navngiving av beholdere ved å følge denne linken.

en: If the %s does not already exist, then it will be created.
nb_NO: Hvis ikke %s allerede eksisterer, vil det bli opprettet.

en: Enter the path of the %s you wish to use here.
nb_NO: Skriv inn banen til %s som du ønsker å bruke her.

en: This is not your Azure login - see the instructions if needing more guidance.
nb_NO: Dette er ikke din Azure pålogging - Se instruksjonene hvis du trenger mer hjelp.

en: Account Name
nb_NO: Kontonavn

en: Create Azure credentials in your Azure developer console.
nb_NO: Opprett Azure legitimasjon i din Azure utvikler konsoll.

en: Could not create the container
nb_NO: Kunne ikke opprette beholder

en: Could not access container
nb_NO: Ingen tilgang til beholderen

en: To complete your migration/clone, you should now log in to the remote site and restore the backup set.
nb_NO: For å fullføre overføringen / kloningen, bør du nå logge deg på det eksterne siden og gjenopprette sikkerhetskopi settet.

en: the options table was not found
nb_NO: Innstillingstabellen ble ikke funnet

en: no options or sitemeta table was found
nb_NO: Ingen innstillings eller metatabeller ble funnet

en: The database backup appears to have failed
nb_NO: Sikkerhetskopiering av databasen ser ut til å ha feilet

en: The backup directory is not writable (or disk space is full) - the database backup is expected to shortly fail.
nb_NO: Katalogen for sikkerhetskopiene er ikke skrivbar (eller diskplass er full) - sikkerhetskopien av databasen er forventet å feile snart.

en: required for some remote storage providers
nb_NO: nødvendig for noen leverandører av ekstern lagring

en: Not installed
nb_NO: Ikke installert

en: See Google's guidelines on bucket naming by following this link.
nb_NO: Se Google's retningslinjer om navngiving av skuffer ved å følge denne linken.

en: Bucket names have to be globally unique. If the bucket does not already exist, then it will be created.
nb_NO: Skuffenavn må være globalt unike. Hvis skuffen ikke allerede eksisterer, vil den bli opprettet.

en: Enter the name of the %s bucket you wish to use here.
nb_NO: Skriv inn navnet på %s skuffen du ønsker å bruke her.

en: Bucket
nb_NO: Skuffe

en: Otherwise, you can leave it blank.
nb_NO: Hvis ikke, lar du denne være blank.

en: N.B. This is only needed if you have not already created the bucket, and you wish UpdraftPlus to create it for you.
nb_NO: N.B. Dette er bare nødvendig hvis du ikke allerede har opprettet skuffen, og du ønsker UpdraftPlus å opprette den for deg.

en: Enter the ID of the %s project you wish to use here.
nb_NO: Skriv inn ID'en til %s prosjektet du ønsker å bruke her

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Storage API and create a Client ID in the API Access section.
nb_NO: Følg denne linken til din Google API-konsoll, og der aktiverer du Storage API og opprett en klient-ID i API Access delen.

en: You must enter a project ID in order to be able to create a new bucket.
nb_NO: Du må angi en prosjekt ID for å kunne opprette en ny skuffe.

en: Project ID
nb_NO: Prosjekt ID

en: You must save and authenticate before you can test your settings.
nb_NO: Du må lagre og godkjenne før du kan teste dine innstillinger.

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorise or re-authorise your connection to Google Cloud.
nb_NO: Har ennå ikke fått en tilgangskode fra Google - må du godkjenne eller re-autorisere tilkoblingen til Google skyen.

en: You do not have access to this bucket.
nb_NO: Du har ikke rettigheter til denne skuffen.

en: Google Cloud
nb_NO: Google Sky

en: %s Service Exception.
nb_NO: %s Serviceunntak

en: You do not have UpdraftPlus completely installed - please de-install and install it again. Most likely, WordPress malfunctioned when copying the plugin files.
nb_NO: Du har ikke UpdraftPlus fullstendig installert - vennligst avinstaller og installer det på nytt. Mest sannsynlig feilet WordPress ved kopiering av plugin-filer.

en: Deferring...
nb_NO: Utsetter...

en: or to configure more complex schedules
nb_NO: eller konfigurere mer komplekse tidsplaner

en: Are you sure that you wish to remove %s from UpdraftPlus?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne %s fra UpdraftPlus?

en: Deselect
nb_NO: Opphev valg

en: Select all
nb_NO: Velg alle

en: Actions upon selected backups
nb_NO: Handlinger for valgte sikkerhetskopier

en: Press here to look inside your remote storage methods for any existing backup sets (from any site, if they are stored in the same folder).
nb_NO: Trykk her for å se i dine fjernlagrings metoder etter eksisterende backupsett (fra noen av sidene, hvis de er lagret i samme mappe).

en: Processing...
nb_NO: Behandler...

en: For backups older than
nb_NO: For sikkerhetskopier eldre enn

en: week(s)
nb_NO: uke(r)

en: hour(s)
nb_NO: time(r)

en: day(s)
nb_NO: dag(er)

en: in the month
nb_NO: i måneden

en: day
nb_NO: dag

en: (as many as you like)
nb_NO: (så mange du vil)

en: Add an additional retention rule...
nb_NO: Legg til en ekstra oppbevaringsregel...

en: This database needs to be deployed on MySQL version %s or later.
nb_NO: Denne databasen krever MySQL versjon %s eller nyere.

en: This problem is caused by trying to restore a database on a very old MySQL version that is incompatible with the source database.
nb_NO: Dette problemet er forårsaket ved å prøve å gjenopprette en database på en svært gammel MySQL versjon som er uforenlig med kildedatabasen.

en: You do not currently have any UpdraftPlus Vault quota
nb_NO: Du har ikke for øyeblikket noen UpdraftPlus hvelv kvote

en: You must upgrade MySQL to be able to use this database.
nb_NO: Du må oppgradere MySQL for å kunne bruke denne databasen.

en: The database backup uses MySQL features not available in the old MySQL version (%s) that this site is running on.
nb_NO: Sikkerhetskopien benytter MySQL funksjoner som ikke er støttet den gamle versjonen av MySQL (%s) som dette nettstedet kjører på.

en: No advertising links on UpdraftPlus settings page
nb_NO: Ingen reklamelinker på UpdraftPlus sine oppsettssider

en: The UpdraftPlus directory in wp-content/plugins has white-space in it; WordPress does not like this. You should rename the directory to wp-content/plugins/updraftplus to fix this problem.
nb_NO: UpdraftPlus katalogen i wp-content/plugins har mellomrom i seg; WordPress liker ikke dette. Du bør endre navnet på katalogen til wp-content/plugins/updraftplus for å løse dette problemet.

en: Don't know your email address, or forgotten your password?
nb_NO: Husker du ikke din e-postadresse, eller glemt passordet ditt?

en: Enter your UpdraftPlus.Com email / password here to connect:
nb_NO: Skriv inn din UpdraftPlus.Com e-post / passord her for å koble til:

en: Read the FAQs here.
nb_NO: Her finner du ofte stilte spørsmål.

en: Check this box to use Amazon's server-side encryption
nb_NO: Huk av denne boksen for å bruke Amazon's server kryptering

en: Server-side encryption
nb_NO: Server kryptering

en: If you have forgotten your password, then go here to change your password on updraftplus.com.
nb_NO: Hvis du har glemt passordet ditt, så gå her for å endre passord på updraftplus.com.

en: Go to the remote storage settings in order to connect.
nb_NO: Gå til innstillingene for eksterne lagring for å koble til.

en: %s has been chosen for remote storage, but you are not currently connected.
nb_NO: %s har blitt valgt for ekstern lagring, men du er for tiden ikke tilkoblet.

en: Payments can be made in US dollars, euros or GB pounds sterling, via card or PayPal.
nb_NO: Betalinger kan gjøres i amerikanske dollar, euro eller britiske pund, via kort eller PayPal.

en: Update quota count
nb_NO: Oppdaterer kvoten

en: Counting...
nb_NO: Teller...

en: Disconnecting...
nb_NO: Kobler fra...

en: Connecting...
nb_NO: Kobler til...

en: Refresh current status
nb_NO: Oppdatere gjeldende status

en: Get more quota
nb_NO: Få mer lagringsplass

en: Current use:
nb_NO: Nåværende bruk:

en: You can get more quota here
nb_NO: Du kan få mer lagringsplass her

en: %s Error: you have insufficient storage quota available (%s) to upload this archive (%s).
nb_NO: %s Feil: du har for lite lagringsplass tilgjengelig (%s) for å laste opp dette arkivet (%s).

en: Disconnect
nb_NO: Frakoble

en: Quota:
nb_NO: Kvote:

en: Vault owner
nb_NO: Hvelv eier

en: Well done - there's nothing more needed to set up.
nb_NO: Godt gjort - det er ikke noe mer som trengs å sette opp.

en: This site is <strong>connected</strong> to UpdraftPlus Vault.
nb_NO: Dette stedet er <strong>tilkoblet</strong> UpdraftPlus Hvelvet.

en: You are <strong>not connected</strong> to UpdraftPlus Vault.
nb_NO: Du er <strong>ikke tilkoblet</strong> til UpdraftPlus Hvelvet.

en: Go here for help
nb_NO: Gå hit for å få hjelp

en: E-mail
nb_NO: E-post

en: Back...
nb_NO: Tilbake...

en: Subscriptions can be cancelled at any time.
nb_NO: Abonnement kan avbrytes når som helst.

en: %s per quarter
nb_NO: %s pr. kvartal

en: Read more about it here.
nb_NO: Les mer om det her.

en: UpdraftPlus Vault is built on top of Amazon's world-leading data-centres, with redundant data storage to achieve 99.999999999% reliability.
nb_NO: UpdraftPlus Hvelv er bygget på toppen av Amazon's verdensledende datasentre, med redundant datalagring for å oppnå 99,999999999% pålitelighet.

en: Already purchased space?
nb_NO: Allerede kjøpt plass?

en: Show the options
nb_NO: Vis instillingene

en: First time user?
nb_NO: Førstegangs bruker?

en: Press a button to get started.
nb_NO: Trykk på en knapp for å komme i gang.

en: UpdraftPlus Vault brings you storage that is <strong>reliable, easy to use and a great price</strong>.
nb_NO: UpdraftPlus Hvelv bringer deg lagringsplass som er <strong>pålitelig, enkel å bruke og tiil en god pris</strong>.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription that has not been renewed, and the grace period has expired. In a few days' time, your stored data will be permanently removed. If you do not wish this to happen, then you should renew as soon as possible.
nb_NO: Ditt UpdraftPlus Vault abonnement er ikke blitt fornyet, og utsettelsesperioden er utløpt. Om noen få dager, vil de lagrede dataene bli fjernet permanent. Hvis du ikke ønsker at dette skal skje, så bør du fornye så snart som mulig.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription with overdue payment. You are within the few days of grace period before it will be suspended, and you will lose your quota and access to data stored within it. Please renew as soon as possible!
nb_NO: Betaling for ditt UpdraftPlus Vault abonnement har forfalt. Du er innenfor de dagene av utsettelsesperioden før det vil bli suspendert, og du vil miste din kvote og tilgang til data som er lagret i den. Vennligst fornye så snart som mulig!

en: Your UpdraftPlus Premium purchase is over a year ago. You should renew immediately to avoid losing the 12 months of free storage allowance that you get for being a current UpdraftPlus Premium customer.
nb_NO: Ditt UpdraftPlus Premium kjøp er over et år gammelt. Du bør fornye umiddelbart for å unngå å miste de 12 månedene med gratis lagringsplass som du får for å være en aktiv UpdraftPlus Premium kunde.

en: Updraft Vault
nb_NO: Updraft Hvelv

en: Delete failed:
nb_NO: Sletting feilet:

en: The zip engine returned the message: %s.
nb_NO: ZIP returnerte meldingen: %s

en: Without this permission, UpdraftPlus cannot delete backups - you should also set your 'retain' settings very high to prevent seeing deletion errors.
nb_NO: Uten denne tillatelsen, kan UpdraftPlus ikke slette sikkerhetskopier - du bør også sette dine 'beholder' innstillinger svært høy for å hindre feil ved sletting.

en: Allow deletion
nb_NO: Tillat sletting

en: Without this permission, you cannot directly download or restore using UpdraftPlus, and will instead need to visit the AWS website.
nb_NO: Uten denne tillatelsen, kan du ikke direkte laste ned eller gjenopprette ved hjelp av UpdraftPlus, og vil i stedet trenge å besøke AWS hjemmeside.

en: Allow download
nb_NO: Tillat nedlasting

en: If sending directly from site to site does not work for you, then there are three other methods - please try one of these instead.
nb_NO: Hvis sending direkte fra nettsted til nettsted ikke fungerer for deg, så er det tre andre metoder - prøv en av disse i stedet.

en: You should check that the remote site is online, not firewalled, does not have security modules that may be blocking access, has UpdraftPlus version %s or later active and that the keys have been entered correctly.
nb_NO: Du bør sjekke at det eksterne nettstedet er online, ikke har brannmur, ikke har sikkerhetsmoduler som kan blokkere tilgang, har UpdraftPlus versjon %s eller senere aktiv, og at nøklene har blitt skrevet inn riktig.

en: Existing keys
nb_NO: Eksisterende nøkler

en: No keys to allow remote sites to connect have yet been created.
nb_NO: Det er ikke opprettet nøkler som tillater tilkoplinger fra eksterne nettsted.

en: Your new key:
nb_NO: Din nye nøkkel:

en: To allow another site to send a backup to this site, create a key, and then press the 'Migrate' button on the sending site, and copy-and-paste the key there.
nb_NO: For å tillate et annet nettsted å sende en sikkerhetskopi til dette området, oppretter du en nøkkel, trykker  på 'Migrering'-knappen på nettstedet som skal sende sikkerhetskopien, og kopierer og limer inn nøkkelen der.

en: So, to get the key for the remote site, open the 'Migrate' window on that site, scroll down, and you can create one there.
nb_NO: For å få nøkkelen for det eksterne nettstedet, åpne du 'Migrering' vinduet på det området, og blar nedover. Du kan opprette en der.

en: Keys for this site are created in the section below the one you just pressed in.
nb_NO: Nøkler for dette nettstedet er opprettet i avsnittet under den du akkurat trykket inn.

en: You must copy and paste this key now - it cannot be shown again.
nb_NO: Du må kopiere og lime inn denne nøkkelen nå - den kan ikke bli vist igjen.

en: Key created successfully.
nb_NO: Nøkkel opprettet.

en: A key with this name already exists; you must use a unique name.
nb_NO: En nøkkel med dette navnet finnes allerede; du må bruke et unikt navn.

en: Also send this backup to the active remote storage locations
nb_NO: I tillegg, send denne sikkerhetskopien til de aktive eksterne lagringsplasseringene

en: The site URL you are sending to (%s) looks like a local development website. If you are sending from an external network, it is likely that a firewall will be blocking this.
nb_NO: Nettadressen du sender til (%s) ser ut som et lokalt utviklings nettsted. Hvis du sender fra et eksternt nettverk, er det sannsynlig at en brannmur vil blokkere dette.

en: site not found
nb_NO: siden ble ikke funnet

en: Backup data will be sent to:
nb_NO: Sikkerhetskopien vil bli sendt til:

en: Restore an existing backup set onto this site
nb_NO: Gjenopprett et eksisterende sikkerhetskopisett på dette nettstedet

en: This site has no backups to restore from yet.
nb_NO: Dette nettstedet har ingen sikkerhetskopi å gjenopprette fra enda.

en: Backup made by %s
nb_NO: Sikkerhetskopi ble laget av %s

en: This storage method does not allow downloading
nb_NO: Denne lagringsmetoden tillater ikke nedlasting

en: (backup set imported from remote location)
nb_NO: (backupsettet ble importert fra den eksterne plasseringen)

en: Site
nb_NO: Nettsted

en: Backup sent to remote site - not available for download.
nb_NO: Sikkerhetskopien ble sendt til den eksterne siden. Den er ikke tilgjengelig for nedlasting.

en: You should make sure that this really is a backup set intended for use on this website, before you restore (rather than a backup set of an unrelated website).
nb_NO: Du burde forsikre deg om at dette settet med sikkerhetskopier virkelig tilhører denne siden før du gjenoppretter. Ikke bruk et kopisett fra en urelatert webside.

en: This backup set was not known by UpdraftPlus to be created by the current WordPress installation, but was either found in remote storage, or was sent from a remote site.
nb_NO: Dette settet med sikkerhetskopier ble ikke gjenkjent av UpdraftPlus som tilhørende denne WordPress-installasjonen. Den ser heller ut til å ha blitt hentet fra ekstern lagring, eller sendt fra en ekstern side.

en: Testing connection...
nb_NO: Tester tilkobling...

en: Deleting...
nb_NO: Sletter...

en: key name
nb_NO: nøkkelnavn

en: Please give this key a name (e.g. indicate the site it is for):
nb_NO: Vennligst gi denne nøkkelen et navn. Du kan for eksempel bruke navnet på siden nøkkelen tilhører.

en: Creating...
nb_NO: Oppretter...

en: Or, receive a backup from a remote site
nb_NO: Eller, få en sikkerhetskopi fra et eksternt nettsted

en: Paste key here
nb_NO: Lim inn nøkkel her

en: How do I get a site's key?
nb_NO: Hvordan får jeg nøkkelen fra et nettsted?

en: To add a site as a destination for sending to, enter that site's key below.
nb_NO: For å legge til et nettsted som en destinasjon, angir du nettstedets nøkkel under.

en: Or, send a backup to another site
nb_NO: Eller send en sikkerhetskopi til et annet nettsted

en: Send to site:
nb_NO: Send til nettsted:

en: No receiving sites have yet been added.
nb_NO: Ingen mottagene nettsteder er blitt lagt til enda.

en: It is for sending backups to the following site:
nb_NO: Den er for å sende sikkerhetskopier til følgende nettsted:

en: The key was successfully added.
nb_NO: Nøkkelen ble lagt til.

en: The entered key does not belong to a remote site (it belongs to this one).
nb_NO: Den angitte nøkkelen tilhører ikke et eksternt nettstad (den hører til dette nettstedet).

en: The entered key was corrupt - please try again.
nb_NO: Den utfylte nøkkelen var korrupt. Vennligst prøv igjen.

en: The entered key was the wrong length - please try again.
nb_NO: Den utfylte nøkkelen har feil lengde. Vennligst prøv igjen.

en: key
nb_NO: nøkkel

en: Almost all FTP servers will want passive mode; but if you need active mode, then uncheck this.
nb_NO: Nesten alle FTP-servere ønsker passivmodus, men hvis du trenger aktivmodus fjerner du haken her.

en: Passive mode
nb_NO: Passivmodus

en: Remote path
nb_NO: Ekstern bane

en: FTP password
nb_NO: FTP-passord

en: FTP login
nb_NO: FTP-brukernavn

en: FTP server
nb_NO: FTP-server

en: The UpdraftPlus Migrator modifies the restoration operation appropriately, to fit the backup data to the new site.
nb_NO: UpdraftPlus Migratoren modifiserer gjenopprettingen for å tilpasse de sikkerhetskopierte dataene til det nye nettstedet.

en: A "migration" is ultimately the same as a restoration - but using backup archives that you import from another site.
nb_NO: En "migrering" er til syvende og sist det samme som en restaurering - men ved hjelp av sikkerhetskopien som du importerer fra et annet nettsted.

en: Add site
nb_NO: Legg til nettsted

en: Adding...
nb_NO: Legger til...

en: Claim not granted - perhaps you have already used this purchase somewhere else, or your paid period for downloading from updraftplus.com has expired?
nb_NO: Kravet ble ikke godkjent. Kanskje du har benyttet kjøpet et annet sted eller nedlastingen har løpt ut?

en: To use this backup, your database server needs to support the %s character set.
nb_NO: For å benytte denne sikkerhetskopien må databaseserveren støtte tegnsettet %s.

en: go here to change your password on updraftplus.com.
nb_NO: gå hit for å endre passordet ditt på updraftplus.com.

en: If you have forgotten your password
nb_NO: Hvis du har glemt passordet ditt

en: Go here to re-enter your password.
nb_NO: Gå hit for å fylle inn passordet ditt på nytt.

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to migrate
nb_NO: Etter å ha trykket på denne knappen vil du bli gitt valget om å velge hvilke komponenter du ønsker å migrere.

en: To import a backup set, go to the "Existing Backups" tab
nb_NO: For å importere et sett med sikkerhetskopier, gå til fanen «Sikkerhetskopier».

en: You have made changes to your settings, and not saved.
nb_NO: Du har foretatt endringer uten å lagre.

en: N.B. %s is not case-sensitive.
nb_NO: NB: %s skiller ikke mellom store og små bokstaver.

en: If OneDrive later shows you the message "unauthorized_client", then you did not enter a valid client ID here.
nb_NO: Hvis OneDrive senere viser meldingen «unathourized_client», fylte du ikke inn gyldig klient-ID her.

en: For longer help, including screenshots, follow this link.
nb_NO: For utvidet hjelp med skjermbilder, følg denne linken.

en: Create OneDrive credentials in your OneDrive developer console.
nb_NO: Opprett OneDrive-kredentialer i utviklerkonsollen til OneDrive.

en: You must add the following as the authorised redirect URI in your OneDrive console (under "API Settings") when asked
nb_NO: Du må legge til følgende som autorisert omdirigerings-URL i OneDrive-konsollen din når det spørres om dette. Det gjør du i seksjonen API-instillinger.

en: %s authorisation failed:
nb_NO: %s-autorisering feilet:

en: Please re-authorize the connection to your %s account.
nb_NO: Vennligst autorisér tilkoblingen til %s-kontoen på nytt.

en: configure it here
nb_NO: tilpass den her

en: To remove the block, please go here.
nb_NO: For å fjerne blokkeringen, gå hit.

en: Do remember to save your settings.
nb_NO: Husk å lagre innstillingene dine.

en: You are now using a IAM user account to access your bucket.
nb_NO: Du bruker nå en IAM-konto for å koble til beholderen din.

en: S3 bucket
nb_NO: S3-beholder

en: China (Beijing) (restricted)
nb_NO: Kina (Beijing) (begrenset)

en: South America (Sao Paulo)
nb_NO: Sør-Amerika (Sao Paulo)

en: Asia Pacific (Tokyo)
nb_NO: Asia, Stillehavet (Tokyo)

en: Asia Pacific (Sydney)
nb_NO: Asia, Stillehavet (Sydney)

en: Asia Pacific (Singapore)
nb_NO: Asia, Stillehavet (Singapore)

en: US Government West (restricted)
nb_NO: USA, myndigheter, vest (begrenset)

en: US West (N. California)
nb_NO: USA, vestkysten (Nord-California)

en: US West (Oregon)
nb_NO: USA, vestkysten (Oregon)

en: US Standard (default)
nb_NO: USA standard

en: S3 storage region
nb_NO: Lagringsområde for S3

en: New IAM username
nb_NO: Nytt IAM-brukernavn

en: Admin secret key
nb_NO: Hemmelig nøkkel for administrasjon

en: Admin access key
nb_NO: Administrasjonstilgangsnøkkel

en: Then, these lower-powered access credentials can be used, instead of storing your administrative keys.
nb_NO: Deretter vil disse begrensede tilgangskredentialene bli brukt istedenfor å bruke dine administrative nøkler.

en: These will be used to create a new user and key pair with an IAM policy attached which will only allow it to access the indicated bucket.
nb_NO: Disse vil bli brukt til å opprette et nytt par med bruker og nøkkel med en IAM-policy vedlagt hvilken vil kun tillate tilgang til den valgte bøtten.

en: Enter your administrative Amazon S3 access/secret keys (this needs to be a key pair with enough rights to create new users and buckets), and a new (unique) username for the new user and a bucket name.
nb_NO: Fyll inn dine administrative Amazon S3-tilgangsnøkler og hemmelige nøkler. Dette må være et nøkkelpar med nok rettigheter til å opprette brukere og bøtter. Fyll også inn et unikt brukernavn til denne nye brukeren og et bøttenavn.

en: Create new IAM user and S3 bucket
nb_NO: Opprett ny IAM-bruker og S3-bøtte

en: Secret Key: %s
nb_NO: Hemmelig nøkkel: %s

en: Access Key: %s
nb_NO: Tilgangsnøkkel: %s

en: Failed to apply User Policy
nb_NO: Klarte ikke sette i verk brukerpolicy

en: Operation to create user Access Key failed
nb_NO: Klarte ikke opprette tilgangsnøkkel for bruker

en: Failed to create user Access Key
nb_NO: Klarte ikke opprette tilgangsnøkkel for bruker

en: IAM operation failed (%s)
nb_NO: IAM-operasjonen feilet. %s

en: Conflict: that user already exists
nb_NO: Konflikt: Den brukeren eksisterer allerede

en: Failure: We could not successfully access or create such a bucket. Please check your access credentials, and if those are correct then try another bucket name (as another AWS user may already have taken your name).
nb_NO: Feil: Vi kunne ikke få tilgang til eller opprette en slik bøtte. Vennligst se over tilgangskredentialene dine, og hvis de er riktige, prøv et annet bøttenavn (ettersom en annen AWS-bruker allerede kan ha tatt navnet ditt).

en: AWS authentication failed
nb_NO: AWS-godkjenning feilet

en: Cannot create new AWS user, since the old AWS toolkit is being used.
nb_NO: Kan ikke opprette ny AWS-bruker siden det gamle AWS-verktøysettet benyttes.

en: You need to enter a bucket
nb_NO: Du må fylle inn en bøtte

en: You need to enter a new IAM username
nb_NO: Du må fylle inn et nytt IAM-brukernavn.

en: You need to enter an admin secret key
nb_NO: Du må fylle inn en hemmlig nøkkel for administrering.

en: You need to enter an admin access key
nb_NO: Du må fylle inn en administrasjonsnøkkel.

en: If you have an AWS admin user, then you can use this wizard to quickly create a new AWS (IAM) user with access to only this bucket (rather than your whole account)
nb_NO: Hvis du har en AWS-adminbruker, så kan du bruke denne veilederen for å raskt lage en ny AWS-bruker (IAM) med tilgang til bare denne bøtten (istedenfor hele kontoen).

en: To create a new IAM sub-user and access key that has access only to this bucket, use this add-on.
nb_NO: For å lage en ny IAM-subbruker og tilgangsnøkkel som bare har tilgang til denne bøtten, bruk denne utvidelsen.

en: For personal support, the ability to copy sites, more storage destinations, encrypted backups for security, multiple backup destinations, better reporting, no adverts and plenty more, take a look at the premium version of UpdraftPlus - the world’s most popular backup plugin.
nb_NO: For personlig kundestøtte, muligheten til å kopiere sider, flere lagringsmål, krypterte sikkerhetskopier for sikkerhet, flere sikkerhetskopieringsmål, bedre rapporter, ingen reklame og mye mer, ta en kikk på premium-versjonen av UpdraftPlus - verdens mest populære utvidelse for sikkerhetskopiering.

en: UpdraftPlus news, high-quality training materials for WordPress developers and site-owners, and general WordPress news. You can de-subscribe at any time.
nb_NO: Nyheter om UpdraftPlus, treningsmateriale av høy kvalitet for WordPress-utviklere og nettredaktører, og generelle WordPress-nyheter. Du kan kansellere nyhetsbrevet når som helst.

en: Uploads path (%s) has changed during a migration - resetting (to: %s)
nb_NO: Opplastingsbanen (%s) har blitt forandret i løpet av migrasjonen. Nullstiller til %s.

en: This most likely means that you share a webserver with a hacked website that has been used in previous attacks.
nb_NO: Det betyr sannsynligvis at du deler webserver med en hacket webside som har blitt benyttet i tidligere angrep.

en: It appears that your web server's IP Address (%s) is blocked.
nb_NO: Det ser ut til at IP-adressen til webserveren din, %s, er blokkert.

en: UpdraftPlus.com has responded with 'Access Denied'.
nb_NO: UpdraftPlus.com avbrøt tilkoblingsforsøket. Årsaken er «ingen tilgang».

en: Premium WooCommerce plugins
nb_NO: Premium-versjoner av WooCommerce-utvidelsene

en: Free two-factor security plugin
nb_NO: Utvidelse for to-stegs-autentisering.

en: More Quality Plugins
nb_NO: Flere kvalitetsutvidelser.

en: Go to the shop.
nb_NO: Gå til nettbuttiken.

en: Compare with the free version
nb_NO: Sammenligne med gratisversjonen.

en: Follow this link to sign up.
nb_NO: Følg denne koblingen for å abonnere.

en: Free Newsletter
nb_NO: Nyhetsbrev

en: Thank you for backing up with UpdraftPlus!
nb_NO: Takk for at du sikkerhetskopierer med UpdraftPlus!

en: Dismiss (for %s months)
nb_NO: Skjul beskjeden de neste %s månedene.

en: (at same time as files backup)
nb_NO: (samtidig som sikkerhetskopieringen av filer)

en: No backup has been completed
nb_NO: Ingen sikkerhetskopiering er fullført

en: The first step is to de-install the free version.
nb_NO: Det første trinnet er å avinstallere gratisversjonen.

en: If you have made a purchase from UpdraftPlus.Com, then follow this link to the instructions to install your purchase.
nb_NO: Hvis du har gjort et kjøp fra UpdraftPlus.Com, så følg denne linken til instruksjonene for å installere kjøpet.

en: Newsletter sign-up
nb_NO: Abonnér på nyhetsbrev

en: Follow this link to sign up for the UpdraftPlus newsletter.
nb_NO: Følg denne linken for å abonnere på nyhetsbrev fra UpdraftPlus.

en: Personal support
nb_NO: Personlig kundestøtte

en: Lock settings access
nb_NO: Lås innstillingstilgang

en: Network/Multisite support
nb_NO: Støtte for flersideinstallasjon

en: Fix backup time
nb_NO: Sett kopieringstidspunkt

en: Scheduled backups
nb_NO: Planlagte sikkerhetskopier

en: Restore backups from other plugins
nb_NO: Gjenopprett sikkerhetskopier fra andre utvidelser

en: Database encryption
nb_NO: Databasekryptering

en: Send backups to multiple remote destinations
nb_NO: Send sikkerhetskopier til flere eksterne mål

en: Automatic backup when updating WP/plugins/themes
nb_NO: Automatisk sikkerhetskopi ved oppdatering av Wordpress, utvidelser eller temaer

en: Advanced reporting features
nb_NO: Avanserte rapportinnstillinger

en: Basic email reporting
nb_NO: Grunnleggende e-postrapport

en: Migrate / clone (i.e. copy) websites
nb_NO: Kopiér websider

en: Backup extra files and databases
nb_NO: Sikkerhetskopiér flere filer og databaser

en: WebDAV, Copy.Com, SFTP/SCP, encrypted FTP
nb_NO: WebDAV, Copy.com, SFTP/SCP, kryptert FTP

en: Dropbox, Google Drive, FTP, S3, Rackspace, Email
nb_NO: Dropbox, Google Disk, FTP, S3, Rackspace, e-post

en: Backup to remote storage
nb_NO: Send sikkerhetskopi til ekstern lagring

en: Restore from backup
nb_NO: Gjenopprett fra sikkerhetskopi

en: Translated into over %s languages
nb_NO: Oversatt til over %s språk

en: Backup WordPress files and database
nb_NO: Sikkerhetskopiér filer og database

en: Buy It Now!
nb_NO: Oppgradér nå!

en: Get it from
nb_NO: Oppgradér hos

en: Ask a pre-sales question
nb_NO: Still et spørsmål før salg

en: Pre-sales FAQs
nb_NO: Ofte stilte spørsmål før salg

en: Full feature list
nb_NO: Fullstendig funksjonsliste

en: Get UpdraftPlus Premium
nb_NO: Oppgradér til UpdraftPlus Premium

en: You are currently using the free version of UpdraftPlus from wordpress.org.
nb_NO: Du bruker for øyeblikket den gratis versjonen av UpdraftPlus fra wordpress.org.

en: Backup (where relevant) plugins, themes and the WordPress database with UpdraftPlus before updating
nb_NO: Sikkerhetskopiér utvidelser, temaer og WordPress-databasen med UpdraftPlus før oppdatering.

en: %s Error: Failed to initialise
nb_NO: %s-feil. Klarte ikke starte opp.

[ctx: Uploader: Drop db.gz.crypt files here to upload them for decryption - or - Select Files]
en: or
nb_NO: eller

[ctx: Uploader: Drop backup files here - or - Select Files]
en: or
nb_NO: eller

en: You did not select any components to restore. Please select at least one, and then try again.
nb_NO: Du valgte ingen komponenter for gjenoppretting. Velg minst én og prøv igjen.

[ctx: Do not translate BEGIN RSA PRIVATE KEY. PCKS1, XML, PEM and PuTTY are also technical acronyms which should not be translated.]
en: PKCS1 (PEM header: BEGIN RSA PRIVATE KEY), XML and PuTTY format keys are accepted.
nb_NO: Du kan bruke godkjenningsnøkler i formatene PKCS1 (PEM-header: BEGIN RSA PRIVATE KEY), XML og PuTTY.

en: Resuming partial uploads is supported for SFTP, but not for SCP. Thus, if using SCP then you will need to ensure that your webserver allows PHP processes to run long enough to upload your largest backup file.
nb_NO: Gjenopptakelse av uferdige opplastinger støttes med SFTP, men ikke med SCP. Bruker du SCP må du derfor sørge for at PHP-innstillingene på serveren tillater at prosesser kjører lenge nok til at opplastingene kan fullføres.

[ctx: "tenant" is a term used with OpenStack storage - Google for "OpenStack tenant" to get more help on its meaning]
en: tenant
nb_NO: klient

[ctx: Keystone and swauth are technical terms which cannot be translated]
en: This needs to be a v2 (Keystone) authentication URI; v1 (Swauth) is not supported.
nb_NO: Det trengs v2-godkjenning (Keystone); v1 (Swauth) støttes ikke.

en: your site's admin address
nb_NO: Adressen til kontrollpanelet

en: Check this box to have a basic report sent to
nb_NO: Huk av her for å sende en enkel rapport til

[ctx: i.e. Non-automatic]
en: Manual
nb_NO: Manuell

[ctx: The user is being told the number of times an error has happened, e.g. An error (27) occurred]
en: An error (%s) occurred:
nb_NO: En feil (%s) oppstod:

en: Change Lock Settings
nb_NO: Endre låseinnstillinger

en: Any other file/directory on your server that you wish to back up
nb_NO: En hvilken som helst annen fil eller mappe på serveren din som du ønsker å ta sikkerhetskopi av.

en: For even more features and personal support, check out
nb_NO: For flere funksjoner og personlig kundestøtte, besøk

en: Create table failed - probably because there is no permission to drop tables and the table already exists; will continue
nb_NO: Klarte ikke opprette tabell. Årsaken er sannsynligvis at du ikke har tillatelse til å slette tabeller og at en tabell med dette navnet allerede eksisterer. Fortsetter.

en: Clearing cached pages (%s)...
nb_NO: Tømmer bufrede sider... (%s)...

en: Database decryption phrase
nb_NO: Dekrypteringsfrase for databasen

en: Automatic backup before update
nb_NO: Automatisk sikkerhetskopi før oppdatering

en: WordPress core (only)
nb_NO: (Kun) Wordpress-kjerne

en: For unlocking support, please contact whoever manages UpdraftPlus for you.
nb_NO: For opplåsningssupport, vennligst henvend deg til den som administrerer UpdraftPlus for deg.

en: To access the UpdraftPlus settings, please enter your unlock password
nb_NO: Skriv inn passordet ditt for å få tilgang til innstillingene for UpdraftPlus.

en: Password incorrect
nb_NO: Feil passord

en: Unlock
nb_NO: Lås opp

en: Otherwise, the default link will be shown.
nb_NO: Ellers vil standardlinken vises.

en: Anyone seeing the lock screen will be shown this URL for support - enter a website address or an email address.
nb_NO: Alle som ser denne låseskjermen, vil bli vist denne linken for supporthenvendelser. Skriv inn en URL eller en epostadresse.

en: Support URL
nb_NO: Nettadresse til support

en: Require password again after
nb_NO: Be om passord på nytt etter

en: %s weeks
nb_NO: %s uker

en: 1 week
nb_NO: én uke

en: %s hours
nb_NO: %s timer

en: 1 hour
nb_NO: én time

en: Please make sure that you have made a note of the password!
nb_NO: Husk å notere passordet!

en: Lock access to the UpdraftPlus settings page
nb_NO: Lås tilgangen til innstillingssiden for UpdraftPlus.

en: Settings saved.
nb_NO: Innstillingene er lagret.

en: The admin password has been changed.
nb_NO: Administratorpassordet har blitt forandret.

en: An admin password has been set.
nb_NO: Et administratorpassord har nå blitt angitt.

en: The admin password has now been removed.
nb_NO: Administratorpassordet ble fjernet.

en: (learn more about this significant option)
nb_NO: (lær mer om denne viktige innstillingen)

en: Note that after you have claimed your add-ons, you can remove your password (but not the email address) from the settings below, without affecting this site's access to updates.
nb_NO: Etter at du har hentet alle utvidelsene dine, kan du tømme passordfeltet nederst på siden. Det vil ikke hindre oppdatering av utvidelsene. Du må imidlertid la e-postadressen stå.

en: View Log
nb_NO: Vis logg

en: Backup data (click to download)
nb_NO: Innhold (trykk for å laste ned)

en: Backup date
nb_NO: Dato

en: and retain this many scheduled backups
nb_NO: og behold dette antallet planlagte sikkerhetskopier

en: incremental backup; base backup: %s
nb_NO: Inkrementell sikkerhetskopiering; Grunnleggende sikkerhetskopi: %s

en: For the ability to lock access to UpdraftPlus settings with a password, upgrade to UpdraftPlus Premium.
nb_NO: For å kunne låse tilgangen til UpdraftPlus-innstillingene med et passord, må du oppgradere til Premium.

en: Upload files into UpdraftPlus.
nb_NO: Last opp filer til UpdraftPlus.

en: The 'Backup Now' button is disabled as your backup directory is not writable (go to the 'Settings' tab and find the relevant option).
nb_NO: Du kan ikke lage gjenopprettingskopier. Gjenopprettingsmappen din er ikke skrivbar. Gå til innstillingsfanen og finn den aktuelle innstillingen.

en: Backup label:
nb_NO: Gjenopprettingsmerkelapp:

en: Error: unexpected file read fail
nb_NO: Uventet feil ved lesing av fil

en: check your log for more details.
nb_NO: Sjekk loggen dersom du ønsker mer informasjon.

en: your web hosting account appears to be full; please see: %s
nb_NO: Skylagringskontoen din ser ut til å være full. Se følgende link for mer informasjon: %s

en: A zip error occurred
nb_NO: Det oppstod en zip-feil

en: Your label for this backup (optional)
nb_NO: Merkelapp for denne sikkerhetskopien (valgfritt)

en: %s does not allow authorisation of sites hosted on direct IP addresses. You will need to change your site's address (%s) before you can use %s for storage.
nb_NO: %s tillater ikke autorisering av sider som ligger direkte på en IP-adresse. Du må forandre din sides adresse til et domene (%s) før du kan bruke %s for lagring.

en: You entered an email address that was not recognised by UpdraftPlus.Com
nb_NO: Du skrev inn en epostadresse som ikke ble gjenkjent av UpdraftPlus.com.

en: Your email address was valid, but your password was not recognised by UpdraftPlus.Com.
nb_NO: E-post adressen er riktig men passordet ble ikke vertifisert av UpdraftPlus.com.

en: You need to supply both an email address and a password
nb_NO: Du må oppgi både en epostadresse og et passord.

en: To proceed, press 'Backup Now'. Then, watch the 'Last Log Message' field for activity.
nb_NO: For å fortsette trykker du på «Lag sikkerhetskopi». Da kan du se fremdriften i feltet «Siste loggoppføring».

en: If you want to restore a multisite backup, you should first set up your WordPress installation as a multisite.
nb_NO: Hvis du ønsker å gjenopprette en sikkerhetskopi som inneholder en flersideinstallasjon av Wordpress, må du først sette opp nåværende installasjon som flerside.

en: Your backup is of a WordPress multisite install; but this site is not. Only the first site of the network will be accessible.
nb_NO: Sikkerhetskopien din inneholder en Wordpress-installasjon med flere websider. Kun den første siden i nettverket vil være tilgjengelig.

en: already done
nb_NO: allerede gjort

en: skipped (not in list)
nb_NO: hoppet over (ikke i listen)

en: Search and replacing table:
nb_NO: Søk og erstatt-tabell:

en: Enter a comma-separated list; otherwise, leave blank for all tables.
nb_NO: Skriv inn en kommaseparert liste; eller la den stå tom for alle tabeller.

en: These tables only
nb_NO: Bare disse tabellene

en: Rows per batch
nb_NO: Rader per parti

en: You have not yet connected with your UpdraftPlus.Com account.
nb_NO: Du har ennå ikke koblet til din UpdraftPlus.Com konto.

en: You need to connect to receive future updates to UpdraftPlus.
nb_NO: Du må koble til for å motta fremtidige oppdateringer av UpdraftPlus.

en: Any support requests to do with %s should be raised with your web hosting company.
nb_NO: Eventuelle forespørsler om støtte vedrørende %s bør tas opp med din webhotell leverandør.

en: You should only proceed if you cannot update the current server and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the older %s version.
nb_NO: Du bør kun fortsette hvis du ikke kan oppdatere gjeldende server og er sikker (eller villig til å risikere) at plugins / themes / etc. er kompatible med den eldre %s versjonen.

en: This is significantly newer than the server which you are now restoring onto (version %s).
nb_NO: Dette er betydelig nyere enn den serveren der du nå gjenoppretter til (versjon %s).

en: The site in this backup was running on a webserver with version %s of %s.
nb_NO: Nettstedet i denne sikkerhetskopien ble kjørt på en webserver med versjon %s av %s.

en: Why am I seeing this?
nb_NO: Hvorfor ser jeg dette?

en: The location of this directory is set in the expert settings, in the Settings tab.
nb_NO: Plasseringen til denne mappen er satt i ekspertinnstillinger i kategorien Innstillinger.

en: Press here to look inside your UpdraftPlus directory (in your web hosting space) for any new backup sets that you have uploaded.
nb_NO: Trykk her for å se i UpdraftPlus mappen (på ditt webhotell) for eventuelle nye sikkerhetskopier som du har lastet opp.

en: Start backup
nb_NO: Start sikkerhetskopiering

en: You are using the %s webserver, but do not seem to have the %s module loaded.
nb_NO: Du bruker %s webserver, men det ser ikke ut som du har %s modulen lastet.

en: You will need to consult with your web hosting provider to find out how to set permissions for a WordPress plugin to write to the directory.
nb_NO: Du må gi UpdraftPlus skrivetillatelse til mappen. Dersom du ikke vet hvordan du gjør det, kan du ta kontakt med ISP-en som leverer webhotellet ditt.

en: Unless you have a problem, you can completely ignore everything here.
nb_NO: Med mindre det har oppstått et problem, kan du se bort ifra det som står her.

en: This file could not be uploaded
nb_NO: Denne filen kunne ikke lastes opp

en: You will find more information about this in the Settings section.
nb_NO: Du finner mer informasjon om dette i innstillingsseksjonen.

en: Supported backup plugins: %s
nb_NO: Støttede backup plugins: %s

en: Was this a backup created by a different backup plugin? If so, then you might first need to rename it so that it can be recognised - please follow this link.
nb_NO: Var dette en sikkerhetskopi som ble opprettet av en annen backup plugin? Hvis ja, så må du først kanskje endre navn på den slik at den kan gjenkjennes - vennligst følg denne linken.

en: Tell me more about incremental backups
nb_NO: Fortell meg mer om inkrementell sikkerhetskopi

en: Memory limit
nb_NO: Minnegrense

en: restoration
nb_NO: gjenoppretting

en: Table to be implicitly dropped: %s
nb_NO: Tabeller som implisitt vil bli droppet: %s

en: Incremental
nb_NO: Inkrementell

en: Full backup
nb_NO: Fullstendig sikkerhetskopi

en: now proceeding with the updates...
nb_NO: fortsetter nå med oppdateringen

en: (view log...)
nb_NO: (se logg...)

en: Backup succeeded
nb_NO: Sikkerhetskopi fullført

en: Every %s hours
nb_NO: Hver %s time

en: search and replace
nb_NO: søk og erstatt

en: Go
nb_NO: Kjør

en: A search/replace cannot be undone - are you sure you want to do this?
nb_NO: Et søk / erstatt kan ikke gjøres om - er du sikker på at du vil gjøre dette?

en: This can easily destroy your site; so, use it with care!
nb_NO: Dette kan lett ødelegge ditt nettsted; så bruk det med omhu!

en: Replace with
nb_NO: Erstatt med

en: Search for
nb_NO: Søk etter

en: Search / replace database
nb_NO: Søk / erstatt database

en: search term
nb_NO: søkeord

en: Too many database errors have occurred - aborting
nb_NO: For mange databasefeil har forekommet - avbryter

en: read more at %s
nb_NO: les mer på %s

en: Email reports created by UpdraftPlus (free edition) bring you the latest UpdraftPlus.com news
nb_NO: E-post rapporter som er opprettet av UpdraftPlus (gratis utgave) bringer deg de siste UpdraftPlus.com nyhetene

en: N.B. If you install UpdraftPlus on several WordPress sites, then you cannot re-use your project; you must create a new one from your Google API console for each site.
nb_NO: N.B. Hvis du installerer UpdraftPlus på flere WordPress nettsteder, så kan du ikke gjenbruke prosjektet; du må opprette et nytt i Google-API-konsollen for hvert nettsted.

en: You have not yet made any backups.
nb_NO: Du har ikke opprettet noen sikkerhetskopier ennå.

en: Database Options
nb_NO: Database

en: Plugins for debugging:
nb_NO: Utvidelser for feilsøkning:

en: %s (%s used)
nb_NO: %s (%s brukt)

en: Free disk space in account:
nb_NO: Ledig lagringsplass på kontoen:

en: This button is disabled because your backup directory is not writable (see the settings).
nb_NO: Denne knappen er deaktivert fordi sikkerhetskopi mappen er skrivebeskyttet (se innstillingene).

en: Existing Backups
nb_NO: Sikkerhetskopier

en: Current Status
nb_NO: Status

en: To change any of the default settings of what is backed up, to configure scheduled backups, to send your backups to remote storage (recommended), and more, go to the settings tab.
nb_NO: Konfigurér sikkerhetskopieringen i innstillingene.

en: To make a backup, just press the Backup Now button.
nb_NO: Trykk på «kopiér nå» for å lage en sikkerhetskopi.

en: Welcome to UpdraftPlus!
nb_NO: Velkommen til UpdraftPlus!

en: If you enter text here, it is used to encrypt database backups (Rijndael). <strong>Do make a separate record of it and do not lose it, or all your backups <em>will</em> be useless.</strong> This is also the key used to decrypt backups from this admin interface (so if you change it, then automatic decryption will not work until you change it back).
nb_NO: Hvis du skriver inn tekst her, blir det brukt for å kryptere sikkerhetskopiene av databaser (Rijndael kryptering brukes). <strong> Lagre en egen kopi av dette og ikke mist det, ellers vil <em>alle</em> sikkerhetskopiene være ubrukelig. </strong> Dette er også nøkkelen som brukes for å dekryptere sikkerhetskopiene fra dette admin-grensesnitt (så hvis du endrer det, så vil den automatisk dekryptering ikke fungere før du endrer det tilbake).

en: Testing...
nb_NO: Tester...

en: Test connection...
nb_NO: Test tilkobling...

en: Table prefix
nb_NO: Tabell prefiks

en: Backup external database
nb_NO: Sikkerhetskopi ekstern database

en: Add an external database to backup...
nb_NO: Legg til en ekstern database i sikkerhetskopien ...

en: If your database includes extra tables that are not part of this WordPress site (you will know if this is the case), then activate this option to also back them up.
nb_NO: Hvis databasen inneholder ekstra tabeller som ikke er en del av dette WordPress nettstedet (du vet om dette er tilfelle), aktivere dette valget for å sikkerhetskopiere de også.

en: Backup non-WordPress tables contained in the same database as WordPress
nb_NO: Sikkerhetskopier tabeller som IKKE er WordPress tabeller, men som finnes i den samme databasen som WordPress

en: This option will cause tables stored in the MySQL database which do not belong to WordPress (identified by their lacking the configured WordPress prefix, %s) to also be backed up.
nb_NO: Dette valget vil føre til at tabeller lagret i MySQL-databasen som ikke tilhører WordPress (identifisert av at de mangler den konfigurerte WordPress prefiksen,%s) også vil bli sikkerhetskopiert.

en: Connection failed.
nb_NO: Tilkobling mislyktes.

en: Connection succeeded.
nb_NO: Tilkobling var vellykket.

en: %s total table(s) found; %s with the indicated prefix.
nb_NO: %s totalt antall tabell(er) funnet; %s med den with the indicated prefix.

en: %s table(s) found.
nb_NO: %s tabell(er) funnet.

en: database connection attempt failed
nb_NO: tilkoblingsforsøk til databasen mislyktes

en: database name
nb_NO: databasenavn

en: host
nb_NO: vert

en: user
nb_NO: bruker

en: External database (%s)
nb_NO: Ekstern database (%s)

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Drive API and create a Client ID in the API Access section.
nb_NO: Følg denne linken til din Google API konsoll, og der aktiverer du Drive API og lager en klient-ID i API tilgangsdelen.

en: failed to access parent folder
nb_NO: klarte å få tilgang til foreldremappen

en: However, subsequent access attempts failed:
nb_NO: Men etterfølgende forsøk feilet:

en: External database
nb_NO: Ekstern database

en: This will also cause debugging output from all plugins to be shown upon this screen - please do not be surprised to see these.
nb_NO: Dette vil også føre til at feilmeldinger fra alle andre utvidelser vil bli vist på denne siden - du bør ikke bli overrasket over å se disse.

en: Back up more databases
nb_NO: Sikkerhetskopiere flere databaser

en: First, enter the decryption key
nb_NO: Først, skriv inn dekrypteringsnøkkelen

en: You can manually decrypt an encrypted database here.
nb_NO: Du kan manuelt dekryptere en kryptert database her.

en: It can also backup external databases.
nb_NO: Den kan også sikkerhetskopiere eksterne databaser.

en: Don't want to be spied on? UpdraftPlus Premium can encrypt your database backup.
nb_NO: Ønsker du å ikke bli spionert på? UpdraftPlus Premium kan kryptere sikkerhetskopien av databasen.

en: use UpdraftPlus Premium
nb_NO: bruk UpdraftPlus Premium

en: Decryption failed. The database file is encrypted.
nb_NO: Dekryptering mislyktes. Database filen er kryptert.

en: Only the WordPress database can be restored; you will need to deal with the external database manually.
nb_NO: Bare WordPress databasen kan bli gjenopprettet; du må behandle den eksterne databasen manuelt.

en: An error occurred on the first %s command - aborting run
nb_NO: Det oppstod en feil på den første %s kommandoen - avbryter kjøring

en: Connection failed: check your access details, that the database server is up, and that the network connection is not firewalled.
nb_NO: Tilkobling mislyktes: sjekk dine påloggings detaljer, at databasetjeneren er oppe, og at nettverksforbindelsen ikke har brannmur.

en: database connection attempt failed.
nb_NO: database tilkoblingsforsøk mislyktes.

en: Warning: the database's home URL (%s) is different to what we expected (%s)
nb_NO: Advarsel::databasens hoved URL (%s) er annerledes enn hva vi forventet (%s)

en: In %s, path names are case sensitive.
nb_NO: I %s skiller banenavnene mellom store og små bokstaver.

en: If you leave it blank, then the backup will be placed in the root of your %s
nb_NO: Hvis du lar det stå tomt, så vil sikkerhetskopien vil bli plassert i roten av %s

en: e.g. %s
nb_NO: f.eks %s

en: If the folder does not already exist, then it will be created.
nb_NO: Hvis katalogen ikke eksisterer, vil den bli opprettet.

en: Enter the path of the %s folder you wish to use here.
nb_NO: Fyll inn banen til %s-mappen du ønsker å bruke her.

en: Container
nb_NO: plassholder

en: Leave this blank, and a default will be chosen.
nb_NO: La dette stå tomt og en standard vil bli valgt.

en: Tenant
nb_NO: Leier

en: Follow this link for more information
nb_NO: Følg denne linken for mer informasjon

en: authentication URI
nb_NO: autentiserings URL

en: Get your access credentials from your OpenStack Swift provider, and then pick a container name to use for storage. This container will be created for you if it does not already exist.
nb_NO: Få påloggingsdetaljer fra din Openstack Swift leverandør, og deretter velger du beholder-navnet som skal brukes til lagring. Denne beholderen vil bli opprettet for deg hvis den ikke allerede finnes.

en: Failed to download %s
nb_NO: Klarte ikke å laste ned %s

en: Failed to download
nb_NO: Klarte ikke å laste ned

en: failed to list files
nb_NO: klarte ikke å liste filer

en: Failed to upload %s
nb_NO: Kunne ikke laste opp %s

en: Success:
nb_NO: Operasjonen var vellykket:

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here once and click this link to complete authentication with %s.
nb_NO: <strong> Etter </strong> at du har lagret innstillingene (ved å klikke på "Lagre endringer" nedenfor), kom så tilbake hit en gang til og klikk på denne linken for å fullføre godkjenningen med %s.

en: (You appear to be already authenticated).
nb_NO: (Det ser ut som du allerede er godkjent).

en: Authenticate with %s
nb_NO: Godkjenn med %s

en: Error downloading remote file: Failed to download
nb_NO: Feil ved nedlasting av ekstern fil: Klarte ikke å laste ned

en: Region: %s
nb_NO: Område: %s

en: %s error - we accessed the container, but failed to create a file within it
nb_NO: %s feil - vi fikk tilgang til beholderen, men klarte ikke opprette en fil i den

en: The %s object was not found
nb_NO: Det %s objektet ble ikke funnet

en: Could not access %s container
nb_NO: Klarte ikke få tilgang til %s beholder

en: %s error - failed to access the container
nb_NO: %s feil - fikk ikke tilgang til beholderen

en: Account holder's name: %s.
nb_NO: Kontoeierens navn er %s.

en: To be able to set a custom folder name, use UpdraftPlus Premium.
nb_NO: For å få tilgang til å sette et egendefinert mappenavn, bruk UpdraftPlus Premium.

en: It is an ID number internal to Google Drive
nb_NO: Det er et ID nummer internt i Google Drive

en: <strong>This is NOT a folder name</strong>.
nb_NO: <strong>Dette er IKKE et mappenavn</strong>.

en: Folder
nb_NO: Mappe

en: %s download: failed: file not found
nb_NO: %s nedlasting: feilet: fil ikke funnet

en: Name: %s.
nb_NO: Navn: %s.

en: Google Drive list files: failed to access parent folder
nb_NO: Google Disk list filer: fikk ikke tilgang til overordnet mappe

en: Your %s version: %s.
nb_NO: Din %s versjon: %s.

en: You will need to ask your web hosting company to upgrade.
nb_NO: Du må be din webhotell leverandør oppgradere.

en: This remote storage method (%s) requires PHP %s or later.
nb_NO: Denne metoden for fjernlagring (%s) behøver PHP %s eller senere.

en: Theme directory (%s) not found, but lower-case version exists; updating database option accordingly
nb_NO: Tema mappe (%s) ble ikke funnet, men En versjon med små bokstaver eksisterer; oppdaterer database opsjonen tilsvarende

en: Call
nb_NO: Kall

en: Fetch
nb_NO: Hent

en: This feature requires %s version %s or later
nb_NO: Denne funksjonen krever %s versjon %s eller senere

en: Elegant themes theme builder plugin data detected: resetting temporary folder
nb_NO: Elegant themes tema bygger innstikk data funnet: resetter midlertidig mappe

en: %s files have been extracted
nb_NO: %s filer ble pakket ut

en: Failed to unpack the archive
nb_NO: Klarte ikke pakke ut arkivet

en: Error - failed to download the file
nb_NO: Feil - klarte ikke å laste ned filen

en: Rescan local folder for new backup sets
nb_NO: Nytt søk i lokal mappe etter nye sikkerhetskopier

en: You should update UpdraftPlus to make sure that you have a version that has been tested for compatibility.
nb_NO: Du bør oppdatere UpdraftPlus slik at du er sikker på å ha en versjon som er kompabilitetstestet.

en: It has been tested up to version %s.
nb_NO: Den har blitt testet opp til versjon %s.

en: The installed version of UpdraftPlus Backup/Restore has not been tested on your version of WordPress (%s).
nb_NO: Den installerte versjonen av UpdraftPlus er ikke testet mot din versjon av WordPress (%s).

en: password/key
nb_NO: Passord/nøkkel

en: Key
nb_NO: Nøkkel

en: Your login may be either password or key-based - you only need to enter one, not both.
nb_NO: Din innlogging kan være enten passord eller nøkkelbasert - du trenger bare oppgi en, ikke begge.

en: The key provided was not in a valid format, or was corrupt.
nb_NO: Nøkkelen du oppgav var ikke i rett format, eller var korrupt.

en: SCP/SFTP password/key
nb_NO: SCP/SFTP passord/nøkkel

en: Files backup (created by %s)
nb_NO: Fil Sikkerhetskopi (generert av %s)

en: Files and database WordPress backup (created by %s)
nb_NO: Fil og database WordPress sikkerhetskopi (generert av %s)

en: Backup created by: %s.
nb_NO: Sikkerhetskopi generert av: %s.

en: Database (created by %s)
nb_NO: Database (generert av %s)

en: unknown source
nb_NO: ukjent kilde

en: Rescan remote storage
nb_NO: Nytt søk i fjernlager

en: Upload backup files
nb_NO: Last opp sikkerhetskopifiler

en: This backup was created by %s, and can be imported.
nb_NO: Denne sikkerhetskopien ble generert av %s, og kan bli importert.

en: Read this page for a guide to possible causes and how to fix it.
nb_NO: Dette er en veiledning til mulige årsaker og hvordan man kan løse problemet.

en: WordPress has a number (%d) of scheduled tasks which are overdue. Unless this is a development site, this probably means that the scheduler in your WordPress install is not working.
nb_NO: Wordpress har %d forfalte oppgaver. Med mindre dette er en side under utvikling, betyr det sannsynligvis at planleggeren i Wordpress-installasjonen din ikke fungerer.

en: If this is a backup created by a different backup plugin, then UpdraftPlus Premium may be able to help you.
nb_NO: Hvis denne sikkerhetskopien er laget av en annen Wordpress-utvidelse, kan det være du kan importere den med UpdraftPlus Premium.

en: However, UpdraftPlus archives are standard zip/SQL files - so if you are sure that your file has the right format, then you can rename it to match that pattern.
nb_NO: UpdraftPlus er imidlertid vanlige zip- og SQL-filer, så hvis du er sikker på at filen din har det riktige formatet, kan du gi den et navn som følger det mønsteret.

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
nb_NO: Denne filen ser ikke ut til å være en sikkerhetskopi laget av UpdraftPlus. Sikkerhetskopiene er zip- eller gz-filer og har navn som følger mønsteret «backup_[tidspunkt]_[sidenavn]_[kode]_[type].[zip eller gz]».

en: Backup created by unknown source (%s) - cannot be restored.
nb_NO: Sikkerhetskopien er laget av den ukjente kilden %s. Den kan ikke gjenopprettes.

en: The WordPress content folder (wp-content) was not found in this zip file.
nb_NO: Fant ikke Wordpress-mappen wp-content i denne zip-filen.

en: This version of UpdraftPlus does not know how to handle this type of foreign backup
nb_NO: UpdraftPlus kan ikke håndtere denne typen sikkerhetskopi.

en: %s returned an unexpected HTTP response: %s
nb_NO: %s returnerte en uventet HTTP-respons: %s

en: The UpdraftPlus module for this file access method (%s) does not support listing files
nb_NO: Denne tilgangsmetoden - %s - støtter ikke opplisting av filer.

en: No settings were found
nb_NO: Fant ingen innstillinger.

en: One or more backups has been added from scanning remote storage; note that these backups will not be automatically deleted through the "retain" settings; if/when you wish to delete them then you must do so manually.
nb_NO: En eller flere sikkerhetskopier har blitt hentet etter gjennomsøking av fjernlagringen. Disse sikkerhetskopiene vil ikke slettes selv om periodisk sletting er aktivert. Hvis du vil slette dem, må du gjøre det manuelt.

en: Rescanning remote and local storage for backup sets...
nb_NO: Skanner på nytt etter sikkerhetskopier i lokal- og fjernlagring...

en: (Read more)
nb_NO: (Les mer)

en: Adjusting multisite paths
nb_NO: Endrer banene i et flersideoppsett

en: Log all messages to syslog (only server admins are likely to want this)
nb_NO: Send alle meldinger til syslog. (Det er som regel bare til nytte for serveradministratorer.)

en: Add another...
nb_NO: Legg til...

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Other %s FAQs.
nb_NO: Andre ofte stilte spørsmål for %s.

en: Check this to receive more information and emails on the backup process - useful if something is going wrong.
nb_NO: Motta eposter med mer informasjon om sikkerhetskopieringene. Nyttig hvis noe går galt.

en: If entering multiple files/directories, then separate them with commas. For entities at the top level, you can use a * at the start or end of the entry as a wildcard.
nb_NO: Separér flere filer eller mapper med komma. For instanser på toppnivå kan du bruke «*» som jokertegn på begynnelsen eller slutten av banen.

en: Custom content type manager plugin data detected: clearing option cache
nb_NO: Oppdaget data fra utvidelse for behandling av egendefinerte innholdstyper. Tømmer hurtigbufferet for innstillinger.

en: Your hosting company must enable these functions before %s can work.
nb_NO: Webhotelleverandøren din må aktivere disse funksjonene for at %s skal fungere.

en: Your web server's PHP installation has these functions disabled: %s.
nb_NO: PHP-installasjonen på webserveren din har disse funksjonene deaktivert: %s

en: encrypted FTP (explicit encryption)
nb_NO: kryptert FTP (eksplisitt kryptering)

en: encrypted FTP (implicit encryption)
nb_NO: kryptert FTP (implisert kryptering)

en: regular non-encrypted FTP
nb_NO: vanlig ikke-kryptert FTP

en: Backup created by:
nb_NO: Sikkerhetskopi opprettet av:

en: Available to claim on this site
nb_NO: Kan hentes på denne siden

en: To maintain your access to support, please renew.
nb_NO: For å fortsatt ha tilgang til support, må du fornye abonnementet ditt.

en: Your paid access to UpdraftPlus support will soon expire.
nb_NO: Ditt abonnement på kundestøtte går snart ut.

en: To regain your access, please renew.
nb_NO: For å få tilgang igjen, må du fornye abonnementet ditt.

en: Your paid access to UpdraftPlus support has expired.
nb_NO: Abonnementet på kundestøtte har løpt ut.

en: Your paid access to UpdraftPlus updates for this site will soon expire.
nb_NO: Ditt abonnement på oppdateringer går snart ut.

en: To retain your access, and maintain access to updates (including future features and compatibility with future WordPress releases) and support, please renew.
nb_NO: For å beholde tilgang, i tillegg til oppdateringer og kundestøtte, må du fornye abonnementet ditt.

en: Your paid access to UpdraftPlus updates for %s of the %s add-ons on this site will soon expire.
nb_NO: Ditt abonnement på oppdateringer for %s i %s-utvidelsene på denne siden løper snart ut.

en: Your paid access to UpdraftPlus updates for %s add-ons on this site has expired.
nb_NO: Ditt abonnement på oppdateringer for %s-utvidelser på denne siden har løpt ut.

en: To regain access to updates (including future features and compatibility with future WordPress releases) and support, please renew.
nb_NO: For å få tilgang til oppdateringer og kundestøtte igjen må du fornøye abonnementet ditt.

en: Your paid access to UpdraftPlus updates for this site has expired. You will no longer receive updates to UpdraftPlus.
nb_NO: Abonnementet på oppdateringer har løpt ut. Du vil ikke lenger motta oppdateringer.

en: Dismiss from main dashboard (for %s weeks)
nb_NO: Skjul fra kontrollpanelet i %s uker

en: The attempt to undo the double-compression succeeded.
nb_NO: Dobbelkomprimeringen ble opphevet.

en: The attempt to undo the double-compression failed.
nb_NO: Forsøket på å oppheve dobbelkomprimeringen mislyktes.

en: The database file appears to have been compressed twice - probably the website you downloaded it from had a mis-configured webserver.
nb_NO: Det ser ut som databasefilen har blitt dobbelkomprimert. Det kan være websiden du lastet den ned fra hadde en feilkonfigurert server.

en: Constants
nb_NO: Konstanter

en: Failed to open database file for reading:
nb_NO: Klarte ikke lese databasefilen:

en: No database tables found
nb_NO: Ingen tabeller ble funnet i databasen

en: please wait for the rescheduled attempt
nb_NO: vennligst vent på det nye planlagte forsøket

en: Note that warning messages are advisory - the backup process does not stop for them. Instead, they provide information that you might find useful, or that may indicate the source of a problem if the backup did not succeed.
nb_NO: Vær klar over at disse advarslene er kun for informasjon - backup prosessen stopper ikke. I stedet gir de informasjon som kan være nyttig for deg eller de gir deg indikasjon på årsaken til problemer dersom backup ikke ble fullført.

en: Database queries processed: %d in %.2f seconds
nb_NO: Database spørringer utført: %d i løpet av %.2f sekunder

en: Searching and replacing reached row: %d
nb_NO: Søker og erstatter raden: %d

en: Skipping this table: data in this table (%s) should not be search/replaced
nb_NO: Hopper over denne tabellen: data i tabellen (%s) kan ikke erstattes

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded has %d bytes remaining (total size: %d bytes)
nb_NO: Kontoen er full: din %s konto har bare %d bytes tilgjengelig, mens filen som skal lastes opp har %d bytes gjenstående (total størrelse: %d bytes)

en: Errors occurred:
nb_NO: Feil har oppstått:

en: Follow this link to download the log file for this restoration (needed for any support requests).
nb_NO: Følg denen linken for å laste ned loggfilen for gjenskaping (nødvendig for support henvendelser).

en: See this FAQ also.
nb_NO: Se også denne OSS,

en: If you choose no remote storage, then the backups remain on the web-server. This is not recommended (unless you plan to manually copy them to your computer), as losing the web-server would mean losing both your website and the backups in one event.
nb_NO: Hvis du ikke velger "remote storage" så vil backupene forbli på web serveren. Dette anbales ikke (dersom du ikke planlegger å kopiere dem til din datamaskin), siden det å miste web serveren vil medføre at du mister både nettstedet og backupen på samme tid.

en: Retrieving (if necessary) and preparing backup files...
nb_NO: Henter (hvis nødvendig) og forbereder backup filene...

en: The PHP setup on this webserver allows only %s seconds for PHP to run, and does not allow this limit to be raised. If you have a lot of data to import, and if the restore operation times out, then you will need to ask your web hosting company for ways to raise this limit (or attempt the restoration piece-by-piece).
nb_NO: PHP instillingene på denne web tjeneren tillater bare %s sekunder kjøretid for PHP, og tillater samtidig ikke at denne begrensningen økes. Dersom du har store mengder data som skal importeres og gjenopprettingen får et tidsavbrudd må du be din web hosting leverandør om å øke denne begrensningen eller forsøke gjenoppretting i deler.

en: Existing unremoved folders from a previous restore exist (please use the "Delete Old Directories" button to delete them before trying again): %s
nb_NO: Mapper fra en tidligere gjenoppretting ble funnet (vennligst benytt "Slett gamle mapper" knapper for å slette de før du prøver på nytt): %s

en: The amount of time allowed for WordPress plugins to run is very low (%s seconds) - you should increase it to avoid backup failures due to time-outs (consult your web hosting company for more help - it is the max_execution_time PHP setting; the recommended value is %s seconds or more)
nb_NO: Tidsbegrensningen for WordPress plugins er veldig lav (%s sekunder) - du anbefales å øke denne for å for å hindre feil forsårsaket av tidsavbrudd. Ta kontakt med din web hosting leverandør for mer hjelp. Anbefalt verdi for max_execution_time PHP er %s sekunder eller høyere.

en: Replacing in blogs/site table: from: %s to: %s
nb_NO: Erstatter i blog/side tabellen: fra %s til: %s

en: %s: Skipping cache file (does not already exist)
nb_NO: %s: Hopper over denne "cache" filen (eksisterer ikke fra før)

en: Disabled this plugin: %s: re-activate it manually when you are ready.
nb_NO: Denne plugin er deaktivert: %s: aktiver den på nytt (manuelt) når du er klar.

en: The %s connection timed out; if you entered the server correctly, then this is usually caused by a firewall blocking the connection - you should check with your web hosting company.
nb_NO: Oppkoblingen til %s fikk et tidsavbrudd. Dersom du har oppgitt server korrekt skyldes dette normalt at det er en brannmur som sperrer for oppkoblingen. Sjekk med din web hosting leverandør.

en: The current theme was not found; to prevent this stopping the site from loading, your theme has been reverted to the default theme
nb_NO: Fant ikke gjeldende Tema. For å forhindre at dette stopper siden i å laste har Temaet blitt satt til standard.

en: Restore failed...
nb_NO: Gjenoppretting feilet...

en: Messages:
nb_NO: Meldinger:

en: An SQL line that is larger than the maximum packet size and cannot be split was found; this line will not be processed, but will be dropped: %s
nb_NO: En SQL linje som er større en maksimal pakkestørrelse (og som samtidig ikke kan splittes) ble funnet. Denne linjen vil ikke bli prosessert og blir dermed utelatt: %s

en: The directory does not exist
nb_NO: Biblioteket finnes ikke

en: New User's Email Address
nb_NO: Epost adresse for ny bruker

en: New User's Username
nb_NO: Brukernavn for ny bruker

en: Admin Username
nb_NO: Admin brukernavn

en: US or UK Rackspace Account
nb_NO: US eller UK Rackspace konto

en: Enter your Rackspace admin username/API key (so that Rackspace can authenticate your permission to create new users), and enter a new (unique) username and email address for the new user and a container name.
nb_NO: Skriv inn ditt admin brukernavn/API key for Rackspace (slik at Rackspace kan sjekke dine rettigheter for å opprette nye brukere), og deretter skriv inn et nytt (unikt) brukernavn og epost adresse for den nye brukeren samt et "container" navn.

en: Create new API user and container
nb_NO: Opprett nt API bruker og "container"

en: Password: %s
nb_NO: Passord: %s

en: Username: %s
nb_NO: Brukernavn: %s

en: Cloud Files operation failed (%s)
nb_NO: Cloud Files operasjonen misslyktes (%s)

en: Conflict: that user or email address already exists
nb_NO: Det har oppstått en konflikt: brukeren eller epost adressen eksisterer allerede

en: You need to enter a valid new email address
nb_NO: Du må taste inn en gyldig ny epost adresse

en: You need to enter a container
nb_NO: Du må taste inn en "container"

en: You need to enter a new username
nb_NO: Du må taste inn et nytt brukernavn

en: You need to enter an admin API key
nb_NO: Du må taste inn en admin API nøkkel

en: You need to enter an admin username
nb_NO: Du må taste inn et admin brukernavn

en: Create a new API user with access to only this container (rather than your whole account)
nb_NO: Opprett en ny API bruker med tilgang til bare denne "container" (i stedet for hele kontoen din)

en: Adds enhanced capabilities for Rackspace Cloud Files users
nb_NO: Legger til utvidede kapabiliteter for Rackspace Cloud Files brukere

en: Rackspace Cloud Files, enhanced
nb_NO: Rackspace Cloud Files, utvidet

en: To create a new Rackspace API sub-user and API key that has access only to this Rackspace container, use this add-on.
nb_NO: For å opprette en new Rackspace API "sub-user" og API key som had tilgang tip bare dette Rackspace "container", bruk dette tillegget.

en: Cloud Files Username
nb_NO: Cloud Files brukernavn

en: Dallas (DFW) (default)
nb_NO: Dallas (DFW) (standard)

en: Cloud Files Storage Region
nb_NO: Cloud Files Lagrings Region

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US-accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK-based
nb_NO: Kontoer opprettet på rackspacecloud.com er US-kontoer; kontoer opprettet på rackspace.co.uk er UK-kontoer

en: US or UK-based Rackspace Account
nb_NO: USA eller Storbritannia-basert Rackspace konto

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK accounts.
nb_NO: Kontoer opprettet på rackspacecloud.com er US-kontoer; kontoer opprettet på rackspace.co.uk er UK-kontoer.

en: Authorisation failed (check your credentials)
nb_NO: Autorisasjon feilet (sjekk dine tillatelser)

en: An unknown error occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com
nb_NO: En ukjent feil oppstod ved oppretting av forbindelse til UpdraftPlus.Com

en: Create
nb_NO: Opprett

en: Trying...
nb_NO: Prøver...

en: The new user's RackSpace console password is (this will not be shown again):
nb_NO: Den nye brukerens RackSpace konsoll passord er (dette vil ikke synes igjen):

en: (when decrypted)
nb_NO: (når kryptert)

en: Error data:
nb_NO: Feil data:

en: Backup does not exist in the backup history
nb_NO: Backup finnes ikke i backup historien

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old). You should press this button to delete them as soon as you have verified that the restoration worked.
nb_NO: Din WordPress installasjon har gamle kataloger fra tilstanden før du gjenskapte/migrerte (teknisk informasjon: disse er merket med -old). Trykk denne knappen for å slette disse så snart du har verifisert at gjenopprettingen er fullført.

en: Split line to avoid exceeding maximum packet size
nb_NO: Linjen er splittet for å forhindre at maksimum pakkestørrelse overstiges.

en: Your database user does not have permission to drop tables. We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as you are restoring from a WordPress version with the same database structure (%s)
nb_NO: Din database bruker har ikke tillatelse til "drop tables". Vi vil forsøke å gjenskape ved å tømme tabellene; dette vil normalt virke så lenge du gjenskaper fra en WordPress versjon med den samme database strukturen (%s)

en: New table prefix: %s
nb_NO: Ny tabell prefix: %s

en: File permissions do not allow the old data to be moved and retained; instead, it will be deleted.
nb_NO: Fil tillatelser tillater ikke at gamle data flytttes og tas vare på - istedet vil de bli slettet.

en: %s: This directory already exists, and will be replaced
nb_NO: %s: Denne katalogen eksisterer allerede og vil bli erstattet

en: Could not move the files into place. Check your file permissions.
nb_NO: Kan ikke flyttte filene på plass. Sjekk dine fil tillatelser.

en: Could not move new files into place. Check your wp-content/upgrade folder.
nb_NO: Klarer ikke å flytte nye filer på plass. Sjekk wp-content/upgrade mappen.

en: Could not move old files out of the way.
nb_NO: Klarer ikke å flytte gamle data.

en: Moving old data out of the way...
nb_NO: Flytter gamle data...

en: Add another address...
nb_NO: Skriv inn en annen adresse....

en: Enter addresses here to have a report sent to them when a backup job finishes.
nb_NO: Skriv inn addressen her for å sende en rapport til dem når backup jobben er fullført.

en: Email reports
nb_NO: Epost rapporter

en: %s checksum: %s
nb_NO: %s-kontrollsum: %s

en: files: %s
nb_NO: filer: %s

en: Use the "Reporting" section to configure the email addresses to be used.
nb_NO: Bruke "Rapportering" seksjonen for å konfigurere epost adressene som skal benyttes.

en:  (with warnings (%s))
nb_NO:  (med advarsler (%s))

en:  (with errors (%s))
nb_NO: (med feil (%s))

en: Debugging information
nb_NO: Debugging informasjon

en: Uploaded to:
nb_NO: Opplastet til:

en: Time taken:
nb_NO: Tidsforbruk:

en: Warnings
nb_NO: Advarsler

en: Errors
nb_NO: Feil

en: Errors / warnings:
nb_NO: Feil / advarsler:

en: Contains:
nb_NO: Inneholder:

en: Backup began:
nb_NO: Backup startet:

en: Backup Report
nb_NO: Backup rapport

en: %d hours, %d minutes, %d seconds
nb_NO: %d timer, %d minutter, %d sekunder

en: %d errors, %d warnings
nb_NO: %d feil, %d advarsler

en: %s authentication
nb_NO: %s-autentisering

en: %s error: %s
nb_NO: %s feil: %s

en: %s did not return the expected response - check your log file for more details
nb_NO: %s returnerte ikke den forventede responsen. Se loggfilen din for flere detaljer.

en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it
nb_NO: Den obligatoriske %s PHP modulen er ikke installert - be din web hosting leverandør om å gjøre den tilgjengelig

en: For more options, use the "%s" add-on.
nb_NO: For flere valg, benytt deg av "%s" tillegget.

en: Your site's admin email address (%s) will be used.
nb_NO: Din site admin´s epostadresse  (%s) vil benyttes.

en: Connect
nb_NO: Koble til

en: For more reporting features, use the Reporting add-on.
nb_NO: For flere rapportering funksjoner, benytt Rapportering tillegget.

en: (version: %s)
nb_NO: (versjon: %s)

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s Mb; backups larger than any limits will likely not arrive.
nb_NO: Vær oppmerksom på at e-postservere som regel har størrelsesbegrensninger - typisk rundt %s Mb. Sikkerhetskopier større enn dét vil sannsynligvis ikke komme frem.

en: When the Email storage method is enabled, also send the entire backup
nb_NO: Send hele sikkerhetskopien når e-postlagring er aktivert.

en: Latest status:
nb_NO: Siste status:

en: Backup contains:
nb_NO: Sikkerhetskopien inneholder:

en: Backed up: %s
nb_NO: Dette har blitt sikkerhetskopiert: %s

en: The log file has been attached to this email.
nb_NO: Loggfilen har blitt lagt ved denne e-posten.

en: Unknown/unexpected error - please raise a support request
nb_NO: Det oppstod en ukjent eller uventet feil. Send en henvendelse til kundestøtten vår.

en: Database only (files were not part of this particular schedule)
nb_NO: Det har kun blitt tatt sikkerhetskopi av databasen, så det er ingen filer her.

en: Database (files backup has not completed)
nb_NO: Database (sikkerhetskopiering av filer er ikke ferdig ennå)

en: Files only (database was not part of this particular schedule)
nb_NO: Bare filer (databasen var ikke en del av denne planlagte sikkerhetskopieringen)

en: Files (database backup has not completed)
nb_NO: Filer (sikkerhetskopiering av databasen er ennå ikke ferdig)

en: Files and database
nb_NO: Filer og database

en: (This applies to all WordPress backup plugins unless they have been explicitly coded for multisite compatibility).
nb_NO: (Dette gjelder alle utvidelser for sikkerhetskopiering med mindre de eksplisitt har blitt kodet med flersidekompatibilitet.)

en: Without upgrading, UpdraftPlus allows <strong>every</strong> blog admin who can modify plugin settings to back up (and hence access the data, including passwords, from) and restore (including with customised modifications, e.g. changed passwords) <strong>the entire network</strong>.
nb_NO: Hvis du ikke oppgraderer UpdraftPlus, har enhver administrator på siden din tilgang til alle data i sikkerhetskopiene - også passord.

en: WordPress Multisite is supported, with extra features, by UpdraftPlus Premium, or the Multisite add-on.
nb_NO: Flersideinstallasjon av Wordpress støttes i UpdraftPlus Premium eller med utvidelsen for flersidestøtte.

en: This is a WordPress multi-site (a.k.a. network) installation.
nb_NO: Dette er en flersideinstallasjon av Wordpress.

en: UpdraftPlus warning:
nb_NO: Advarsel:

en: (or connect using the form on this page if you have already purchased it)
nb_NO: (eller koble til ved hjelp av skjemaet på denne siden dersom du allerede har kjøpt det)

en: please  follow this link to update the plugin in order to activate it
nb_NO: vennligst følg denne linken for å oppdatere og aktivere utvidelsen

en: please follow this link to update the plugin in order to get it
nb_NO: vennligst følg denne linken for å installere og oppdatere utvidelsen

en: latest
nb_NO: det er nyeste versjon

en: Your version: %s
nb_NO: Du har versjon %s

en: You've got it
nb_NO: Du har det

en: UpdraftPlus Support
nb_NO: Kundestøtte for UpdraftPlus

en: An update containing your addons is available for UpdraftPlus - please follow this link to get it.
nb_NO: En oppdatering som inneholder utvidelsene dine er tilgjengelig for UpdraftPlus. Følg denne linken for å laste den ned.

en: UpdraftPlus Addons
nb_NO: Utvidelser til UpdraftPlus

en: An update is available for UpdraftPlus - please follow this link to get it.
nb_NO: En oppdatering er tilgjengelig for UpdraftPlus. Følg denne linken for å laste den ned.

en: UpdraftPlus.Com returned a response, but we could not understand it
nb_NO: updraftplus.com sendte en respons, men den var ikke mulig å tolke.

en: Your email address and password were not recognised by UpdraftPlus.Com
nb_NO: E-postadressen og passordet stemmer ikke.

en: UpdraftPlus.Com returned a response which we could not understand (data: %s)
nb_NO: updraftplus.com sendte tilbake et svar som vi ikke kunne tolke (data: %s)

en: UpdraftPlus.Com responded, but we did not understand the response
nb_NO: updraftplus.com svarte, men vi klarte ikke tolke svaret

en: We failed to successfully connect to UpdraftPlus.Com
nb_NO: UpdraftPlus klarte ikke koble til UpdraftPlus.com.

en: Reporting
nb_NO: Rapportering

en: Options (raw)
nb_NO: Innstillinger (ufiltrert)

en: Send a report only when there are warnings/errors
nb_NO: Bare send en rapport når det er advarsler eller feil

en: Content URL:
nb_NO: Innholds-URL:

en: See also the "More Files" add-on from our shop.
nb_NO: Se også utvidelsen «More Files» i nettbutikken vår.

en: Your free space in your hosting account is very low - only %s Mb remain
nb_NO: Du har veldig lite plass igjen i fjernlagringskontoen din. Du har bare %s Mb igjen.

en: The amount of memory (RAM) allowed for PHP is very low (%s Mb) - you should increase it to avoid failures due to insufficient memory (consult your web hosting company for more help)
nb_NO: Minnet som er tillatt for PHP-prosesser på webserveren din er %s Mb. Det er veldig lavt. Du burde øke mengden for å unngå at UpdraftPlus går i feil. Ta kontakt med webhotelleverandøren din for hjelp.

en: Manage Addons
nb_NO: Administrér utvidelser

en: Buy It
nb_NO: Kjøp det

en: Get it from the UpdraftPlus.Com Store
nb_NO: Skaff det i UpdraftPlus-butikken.

en: activate it on this site
nb_NO: aktivér det på denne siden

en: You have an inactive purchase
nb_NO: Du har et inaktivt kjøp.

en: Assigned to this site
nb_NO: Tildelt denne siden

en: Available for this site (via your all-addons purchase)
nb_NO: Tilgjengelig for denne siden gjennom ditt kjøp av alle utvidelser

en: (apparently a pre-release or withdrawn release)
nb_NO: (tilsynelatende en forhåndsutgivelse eller en tilbaketrukket utgivelse)

en: Go here
nb_NO: Gå hit

en: Need to get support?
nb_NO: Trenger du kundestøtte?

en: An error occurred when trying to retrieve your add-ons.
nb_NO: En feil oppstod da vi forsøkte å hente utvidelsene dine.

en: An unknown response was received. Response was:
nb_NO: En ukjent respons ble mottatt. Responsen var:

en: Claim not granted - your account login details were wrong
nb_NO: Henting feilet; innloggingsinformasjonen din stemmer ikke.

en: Please wait whilst we make the claim...
nb_NO: Vennligst vent mens vi setter kravet ditt ut i livet...

en: Errors occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com:
nb_NO: Det oppstod feil ved tilkobling til updraftplus.com:

en: You are presently <strong>not connected</strong> to an UpdraftPlus.Com account.
nb_NO: <strong>Du er ikke koblet til updraftplus.com.</strong>

en: If you bought new add-ons, then follow this link to refresh your connection
nb_NO: Hvis du nettopp har kjøpt nye utvidelser, kan du trykke her for å oppdatere siden

en: You are presently <strong>connected</strong> to an UpdraftPlus.Com account.
nb_NO: <strong>Du er koblet til updraftplus.com.</strong>

en: Interested in knowing about your UpdraftPlus.Com password security? Read about it here.
nb_NO: Du kan lese om passordsikkerheten på updraftplus.com her.

en: Forgotten your details?
nb_NO: Har du glemt passordet ditt?

en: Not yet got an account (it's free)? Go get one!
nb_NO: Har du ingen konto ennå? Registrér deg nå!

en: Connect with your UpdraftPlus.Com account
nb_NO: Koble til kontoen din på updraftplus.com

en: Your web server's version of PHP is too old (
nb_NO: PHP-versjonen på webhotellet ditt er for gammel (

en: You do seem to have the obsolete Updraft plugin installed - perhaps you got them confused?
nb_NO: Det ser ut til at du har en utdatert utvidelse installert.

en: Go here to begin installing it.
nb_NO: Trykk her for å starte installasjonen.

en: UpdraftPlus is not yet installed.
nb_NO: UpdraftPlus er ikke installert ennå.

en: Go here to activate it.
nb_NO: Trykk her for å aktivere den.

en: UpdraftPlus is not yet activated.
nb_NO: UpdraftPlus har ikke blitt aktivert ennå.

en: Go here to connect.
nb_NO: Trykk her for å koble til.

en: You have not yet connected with your UpdraftPlus.Com account, to enable you to list your purchased add-ons.
nb_NO: Du har ikke koblet deg til kontoen din ennå. Det må du gjøre hvis du vil se utvidelsene du har kjøpt.

en: Without it, encryption will be a lot slower.
nb_NO: Uten den modulen vil kryptering skje mye tregere.

en: Your web-server does not have the %s module installed.
nb_NO: Webhotellet ditt har ikke installert %s-modulen.

en: <strong>(You appear to be already authenticated,</strong> though you can authenticate again to refresh your access if you've had a problem).
nb_NO: (<strong>Du ser ut til å allerede være autentisert, </strong> men du kan godt autentisere på nytt dersom det har oppstått et problem.)

en: Drop backup files here
nb_NO: Slipp sikkerhetskopier her.

en: The web server returned an error code (try again, or check your web server logs)
nb_NO: Webserveren returnerte en feilkode. Prøv igjen eller se over loggen på serveren.

en: The restore operation has begun. Do not press stop or close your browser until it reports itself as having finished.
nb_NO: Gjenopprettingen har begynt. Ikke stopp operasjonen eller lukk nettleseren før den er ferdig.

en: If you exclude both the database and the files, then you have excluded everything!
nb_NO: Hvis du ekskluderer både database og filer blir det ingenting igjen!

en: Site home:
nb_NO: Nettstedets hovedside:

en: Remote Storage Options
nb_NO: Innstillinger for fjernlagring

en: (logs can be found in the UpdraftPlus settings page as normal)...
nb_NO: (du finner som vanlig loggen i innstillingene til UpdraftPlus)...

en: Remember this choice for next time (you will still have the chance to change it)
nb_NO: Husk dette valget til neste gang (du vil fortsatt ha muligheter til å forandre det)

en: Upload failed
nb_NO: Opplastingen feilet

en: You can send a backup to more than one destination with an add-on.
nb_NO: Du kan sende en sikkerhetskopi til mer enn ett mål med en utvidelse.

en: Note: the progress bar below is based on stages, NOT time. Do not stop the backup simply because it seems to have remained in the same place for a while - that is normal.
nb_NO: Indikatoren nedenfor viser bare hvilket steg i prosessen sikkerhetskopieringen er på - ikke hvor mye tid som gjenstår. Ikke stopp sikkerhetskopieringen bare fordi indikatoren ser ut til å stå stille. Det er helt normalt.

en: (%s%%, file %s of %s)
nb_NO: (%s%%, fil %s av %s)

en: Read more about how this works...
nb_NO: Les mer om hvordan dette virker...

en: Failed: We were able to log in, but failed to successfully create a file in that location.
nb_NO: Feilet: UpdraftPlus klarte å logge inn, men klarte ikke å lage en fil på det aktuelle stedet.

en: Failed: We were able to log in and move to the indicated directory, but failed to successfully create a file in that location.
nb_NO: UpdraftPlus klarte å logge inn og flytte den indikerte mappen, men klarte ikke å opprette en fil der.

en: Use SCP instead of SFTP
nb_NO: Bruk SCP i stedet for SFTP

en: SCP/SFTP user setting
nb_NO: Brukerinnstilling for SCP og SFTP

en: SCP/SFTP host setting
nb_NO: Vertsinnstilling for SCP og SFTP

en: The attempt to send the backup via email failed (probably the backup was too large for this method)
nb_NO: UpdraftPlus klarte ikke sende sikkerhetskopien med e-post. Sikkerhetskopien er sannsynligvis for stor.

en: Backup is of: %s.
nb_NO: Dette er en sikkerhetskopi av %s.

en: %s settings test result:
nb_NO: Resultat etter testing av innstillingen %s:

en: (Not finished)
nb_NO: (Ikke fullført)

en: If you are seeing more backups than you expect, then it is probably because the deletion of old backup sets does not happen until a fresh backup completes.
nb_NO: Hvis du ser flere sikkerhetskopier enn du forventet, er det sannsynligvis fordi sletting av gamle sikkerhetskopier ikke skjer før en ny sikkerhetskopiering er fullført.

en: <b>Do not</b> place it inside your uploads or plugins directory, as that will cause recursion (backups of backups of backups of...).
nb_NO: Ikke plassér den midlertidige mappen på innsiden av «uploads» eller «plugins». Da vil sikkerhetskopieringen bli sirkulær.

en: This is where UpdraftPlus will write the zip files it creates initially.  This directory must be writable by your web server. It is relative to your content directory (which by default is called wp-content).
nb_NO: Zip-filene opprettes her til å begynne med. Mappen må kunne skrives til på webserveren. Banen er relativ i forhold til innholdsmappen. Den heter «wp-content» som standard.

en: Job ID: %s
nb_NO: Kopierings-ID: %s

en: last activity: %ss ago
nb_NO: siste aktivitet: %s sekunder siden

en: next resumption: %d (after %ss)
nb_NO: neste gjenopptakelse: %d (etter %s sekunder)

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Backup finished
nb_NO: Sikkerhetskopiering fullført

en: Waiting until scheduled time to retry because of errors
nb_NO: Feil oppstod. Venter med å prøve på nytt til neste planlagte tidspunkt.

en: Pruning old backup sets
nb_NO: Fjern deler av eldre sikkerhetskopier.

en: Uploading files to remote storage
nb_NO: Laster opp filer til fjernlagring

en: Encrypted database
nb_NO: Kryptert database

en: Encrypting database
nb_NO: Krypterer database

en: Created database backup
nb_NO: Opprettet sikkerhetskopi av databasen

en: table: %s
nb_NO: tabell: %s

en: Creating database backup
nb_NO: Oppretter sikkerhetskopi av database

en: Created file backup zips
nb_NO: Opprettet sikkerhetskopier av filer

en: Creating file backup zips
nb_NO: Lager sikkerhetskopier av filer

en: Backup begun
nb_NO: Sikkerhetskopieringen har begynt

en: Backups in progress:
nb_NO: Kopieres nå:

en: The scheduler is disabled in your WordPress install, via the DISABLE_WP_CRON setting. No backups can run (even &quot;Backup Now&quot;) unless either you have set up a facility to call the scheduler manually, or until it is enabled.
nb_NO: Planleggeren er deaktivert gjennom innstillingen «DISABLE_WP_CRON» i Wordpress-installasjonen din. Det kan ikke tas sikkerhetskopier - heller ikke manuelle - med mindre du enten setter opp en prosess som henter planleggeren manuelt eller aktiverer planleggeren igjen.

en: file
nb_NO: fil

en: folder
nb_NO: mappe

en: UpdraftPlus needed to create a %s in your content directory, but failed - please check your file permissions and enable the access (%s)
nb_NO: UpdraftPlus klarte ikke å opprette en %s i innholdsmappen din. Vennligst se over filtillatelsene dine og aktivér skrivetilgang. (%s)

en: The backup has not finished; a resumption is scheduled
nb_NO: Sikkerhetskopien ble ikke fullført. En gjenopptakelse har blitt planlagt.

en: Your website is visited infrequently and UpdraftPlus is not getting the resources it hoped for; please read this page:
nb_NO: Nettsiden din besøkes sjelden. Det gjør at UpdraftPlus ikke kan fungere. Se denne artikkelen for mer informasjon:

en: The %s authentication could not go ahead, because something else on your site is breaking it. Try disabling your other plugins and switching to a default theme. (Specifically, you are looking for the component that sends output (most likely PHP warnings/errors) before the page begins. Turning off any debugging settings may also help).
nb_NO: Autentiseringen mot %s feilet. Årsaken er sannsynligvis noe annet i Wordpress-installasjonen din. Prøv å deaktivere andre utvidelser og bytt til et av standardtemaene. Se spesielt etter komponenter som sender PHP-advarsler og -feil på toppen av koden. Det kan også hjelpe å deaktivere feilsøking.

en: Your PHP memory limit (set by your web hosting company) is very low. UpdraftPlus attempted to raise it but was unsuccessful. This plugin may struggle with a memory limit of less than 64 Mb  - especially if you have very large files uploaded (though on the other hand, many sites will be successful with a 32Mb limit - your experience may vary).
nb_NO: Minnegrensen for PHP er veldig lav. UpdraftPlus forsøkte å heve grensen uten hell. Utvidelsen kan få problemer dersom minnegresen er lavere enn 64 MB, spesielt hvis du har lastet opp veldig store filer. Noen sider kan imidlertid klare seg med 32 MB. Minnegrensen er en global innstilling som settes av serverleverandøren din.

en: Proceed with update
nb_NO: Fortsett med oppdateringen

en: Do not abort after pressing Proceed below - wait for the backup to complete.
nb_NO: Ikke avbryt etter å ha trykket Fortsett nedenfor - vent til sikkerhetskopien er fullført.

en: UpdraftPlus Automatic Backups
nb_NO: UpdraftPlus automatiske sikkerhetskopier

en: Errors have occurred:
nb_NO: Feil har oppstått:

en: Creating backup with UpdraftPlus...
nb_NO: Oppretter sikkerhetskopi med UpdraftPlus...

en: Automatic Backup
nb_NO: Automatisk sikkerhetskopi

en: Creating database backup with UpdraftPlus...
nb_NO: Oppretter sikkerhetskopi av databasen med UpdraftPlus...

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
nb_NO: Du har ikke nok rettigheter til å oppdatere denne nettsiden.

en: themes
nb_NO: temaer

en: plugins
nb_NO: utvidelser

en: Starting automatic backup...
nb_NO: Starter automatisk sikkerhetskopiering...

en: Creating %s and database backup with UpdraftPlus...
nb_NO: Oppretter %s og sikkerhetskopi av databasen...

en: Automatically backup (where relevant) plugins, themes and the WordPress database with UpdraftPlus before updating
nb_NO: Automatisk sikkerhetskopier (der dette er relevant) innstikk, tema og WordPress database med UpdraftPlus før du oppdaterer

en: If you are not sure then you should stop; otherwise you may destroy this WordPress installation.
nb_NO: Hvis du ikke er sikker, burde du avbryte operasjonen. Du kan risikere å ødelegge WordPress-installasjonen.

en: This does not look like a valid WordPress core backup - the file %s was missing.
nb_NO: Dette ser ikke ut som en gyldig sikkerhetskopi av WordPress-kjernen; %s mangler.

en: Unable to open zip file (%s) - could not pre-scan it to check its integrity.
nb_NO: Klarte ikke åpne zip-filen %s. Integritetssjekken feilet.

en: Unable to read zip file (%s) - could not pre-scan it to check its integrity.
nb_NO: Klarte ikke å lese zip-filen %s. Integritetssjekken feilet.

en: More plugins
nb_NO: Flere utvidelser

en: Support
nb_NO: Kundestøtte

en: UpdraftPlus was unable to find the table prefix when scanning the database backup.
nb_NO: Fant ikke tabellprefikset for Wordpress-installasjonen din i sikkerhetskopien av databasen.

en: This database backup is missing core WordPress tables: %s
nb_NO: Denne databasekopien mangler følgende tabeller: %s

en: You are importing from a newer version of WordPress (%s) into an older one (%s). There are no guarantees that WordPress can handle this.
nb_NO: Du importerer nå fra en nyere versjon av WordPress - %s - til en eldre en - %s. Det er ikke sikkert at WordPress klarer å håndtere det.

en: The database is too small to be a valid WordPress database (size: %s Kb).
nb_NO: Denne databasen er %s KB. Det er for lite til å være en gyldig WordPress-database.

en: Update Theme
nb_NO: Oppdatér tema

en: Update Plugin
nb_NO: Oppdatér utvidelse

en: Be safe with an automatic backup
nb_NO: Du kan beskyttes enda bedre med automatisk sikkerhetskopiering

en: Uploads path (%s) does not exist - resetting (%s)
nb_NO: Banen for opplastinger - %s - eksisterer ikke. Gjenoppretter (%s)...

en: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
nb_NO: Hvis du fremdeles kan lese dette etter siden er ferdig med å laste, er det et JavaScript- eller jQuery-problem med siden.

en: The file was uploaded.
nb_NO: Filen ble lastet opp.

en: Unknown server response status:
nb_NO: Ukjent responsstatus fra serveren:

en: Unknown server response:
nb_NO: Ukjent svar fra serveren:

en: This decryption key will be attempted:
nb_NO: Forsøker med denne dekrypteringsnøkkelen:

en: Follow this link to attempt decryption and download the database file to your computer.
nb_NO: Følg denne linken for å dekryptere og laste ned databasen.

en: Upload error
nb_NO: Opplastingsfeil

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus encrypted database archive (such files are .gz.crypt files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_db.crypt.gz).
nb_NO: Filen ser ikke ut til å være en database kryptert av UpdraftPlus. De har endelsen «.gz.crypt» og har filnavn som følger mønsteret «backup_[tidspunkt]_[sidenavn]_[kode]_db.crypt.gz».

en: Upload error:
nb_NO: Opplastingsfeil:

en: (make sure that you were trying to upload a zip file previously created by UpdraftPlus)
nb_NO: (forsikre deg om at zip-filen du forsøker å laste opp er opprettet med UpdraftPlus)

en: and then, if you wish,
nb_NO: og deretter, hvis du ønsker det,

en: Download to your computer
nb_NO: Last ned til datamaskinen din

en: Delete from your web server
nb_NO: Slett fra webserveren

en: Examples of S3-compatible storage providers:
nb_NO: Eksempler på S3-kompatible lagringstjenester:

en: Will not delete any archives after unpacking them, because there was no cloud storage for this backup
nb_NO: Kommer ikke til å slette arkivene etter de er pakket opp. Det finnes ikke nok plass i skylagringen for denne sikkerhetskopien.

en: You appear to be missing one or more archives from this multi-archive set.
nb_NO: Det ser ut som det mangler en eller flere arkiver i dette flerarkivsettet.

en: (%d archive(s) in set).
nb_NO: (%d arkiv(er) i denne sikkerhetskopien).

en: Split archives every:
nb_NO: Del opp arkiver hvert

en: Error: the server sent us a response (JSON) which we did not understand.
nb_NO: Serveren sendte en JSON-respons som vi ikke klarte å tolke.

en: Warnings:
nb_NO: Advarsler:

en: Error: the server sent an empty response.
nb_NO: Serveren sendte et tomt svar.

en: This looks like a file created by UpdraftPlus, but this install does not know about this type of object: %s. Perhaps you need to install an add-on?
nb_NO: Dette ser ut som en fil laget av UpdraftPlus, men installasjonen kjenner ikke til objekttypen - %s. Kanskje du trenger å installere en utvidelse?

en: The backup archive files have been processed, but with some errors. You will need to cancel and correct any problems before retrying.
nb_NO: Sikkerhetskopien har blitt prosessert, men med noen feil. Du må kansellere og rette opp eventuelle problemer før du prøver på nytt.

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings. If all is well, then now press Restore again to proceed. Otherwise, cancel and correct any problems first.
nb_NO: Sikkerhetskopien har blitt prosessert, men med noen advarsler. Hvis alt er i orden kan du trykke "Gjenopprett" igjen for å fortsette. Ellers bør du avbryte og først rette opp problemene som advarslene viser til før du fortsetter.

en: The backup archive files have been successfully processed. Now press Restore again to proceed.
nb_NO: Sikkerhetskopien har blitt prosessert. Trykk «Gjenopprett» igjen for å fortsette.

en: This multi-archive backup set appears to have the following archives missing: %s
nb_NO: Denne sikkerhetskopien ser ut til å mangle følgende pakkefiler: %s

en: File (%s) was found, but has a different size (%s) from what was expected (%s) - it may be corrupt.
nb_NO: Fant filen %s, men den er %s når vi ventet at den skulle være %s. Den er muligens ødelagt.

en: File was found, but is zero-sized (you need to re-upload it): %s
nb_NO: Fant filen %s, men den er tom. Du må laste den opp på nytt.

en: File not found (you need to upload it): %s
nb_NO: Fant ikke filen med navnet %s. Du må laste den opp.

en: No such backup set exists
nb_NO: Det finnes ingen sikkerhetskopi av den typen

en: The backup archive for this file could not be found. The remote storage method in use (%s) does not allow us to retrieve files. To perform any restoration using UpdraftPlus, you will need to obtain a copy of this file and place it inside UpdraftPlus's working folder
nb_NO: Fant ikke sikkerhetskopien av filen. Fjernlagringsmetoden som brukes - %s - tillater ikke at vi laster ned filer derfra. For å gjenopprette sikkerhetskopier med UpdraftPlus, må du manuelt hente en kopi av filen og plassere den i arbeidsmappen til UpdraftPlus.

en: Failed to move directory (check your file permissions and disk quota): %s
nb_NO: Klarte ikke flytte mappen %s. Se over filtillatelsene dine og diskkvoten.

en: Failed to move file (check your file permissions and disk quota): %s
nb_NO: Klarte ikke flytte filen %s. Se over filtillatelsene dine og diskkvoten.

en: Moving unpacked backup into place...
nb_NO: Flytter oppakket sikkerhetskopi til riktig sted...

en: Failed to open the zip file (%s) - %s
nb_NO: Klarte ikke åpne zip-filen (%s) - %s

en: WordPress root directory server path: %s
nb_NO: Serverbanen til rotkatalogen i WordPress er %s.

en: %s end-point
nb_NO: %s endepunkt

en: ... and many more!
nb_NO: ...og mange flere!

en: S3 (Compatible)
nb_NO: Kompatibel med S3

en: File is not locally present - needs retrieving from remote storage
nb_NO: Filen finnes ikke lokalt. Den må hentes fra fjernlagringen.

en: Looking for %s archive: file name: %s
nb_NO: Leter etter arkivet %s: filnavn: %s

en: Final checks
nb_NO: Avsluttende kontroller

en: Check this to delete any superfluous backup files from your server after the backup run finishes (i.e. if you uncheck, then any files despatched remotely will also remain locally, and any files being kept locally will not be subject to the retention limits).
nb_NO: Huk av her for å slette alle overflødige filer etter sikkerhetskopieringen er ferdig. Det innebærer blant annet at filer som sendes til fjernlagring slettes etter avsending.

en: Drop encrypted database files (db.gz.crypt files) here to upload them for decryption
nb_NO: Slipp krypterte databasefiler her for å dekryptere dem. (De har filendelsen db.gz.crypt)

en: Your wp-content directory server path: %s
nb_NO: Banen til «wp-content» er %s.

en: Raw backup history
nb_NO: Ufiltrert kopieringslogg

en: Show raw backup and file list
nb_NO: Vis ubehandlet sikkerhetskopi og liste over filer.

en: Processing files - please wait...
nb_NO: Prosesserer filer. Vennligst vent...

en: Please consult this FAQ for help on what to do about it.
nb_NO: I denne seksjonen får du hjelp til vanlige problemstillinger.

en: Your WordPress installation has a problem with outputting extra whitespace. This can corrupt backups that you download from here.
nb_NO: WordPress-installasjonen din har problemer med å produsere ekstra mellomrom. Det kan føre til ødelagte sikkerhetskopier.

en: Failed to open database file.
nb_NO: Klarte ikke åpne databasefilen.

en: Failed to write out the decrypted database to the filesystem.
nb_NO: Klarte ikke skrive ut den dekrypterte databasen til filsystemet.

en: Known backups (raw)
nb_NO: Kjente sikkerhetskopier (ufiltrert)

en: Unable to enumerate files in that directory.
nb_NO: Klarte ikke nummerere filene i mappen.

en: Files found:
nb_NO: Fant følgende filer:

en: Using directory from backup: %s
nb_NO: Bruker mappen %s fra sikkerhetskopien.

en: Requested table engine (%s) is not present - changing to MyISAM.
nb_NO: Tabellmotoren %s er ikke tilgjengelig; bytter til MyISAM.

en: This looks like a migration (the backup is from a site with a different address/URL), but you did not check the option to search-and-replace the database. That is usually a mistake.
nb_NO: Dette ser ut som en flyttet side, men du har ikke valgt å søke og erstatte banene i databasen.

en: file is size:
nb_NO: filen har denne størrelsen:

en: Go here for more information.
nb_NO: Trykk her for mer informasjon.

en: Some files are still downloading or being processed - please wait.
nb_NO: Noen filer lastes fremdeles ned eller prosesseres. Vennligst vent.

en: This backup set is from a different site - this is not a restoration, but a migration. You need the Migrator add-on in order to make this work.
nb_NO: Denne sikkerhetskopien er fra en annen side. Du trenger utvidelsen "Migrator" for å importere den.

en: The time zone used is that from your WordPress settings, in Settings -> General.
nb_NO: Tidssonen hentes fra kategorien «Generelt» i WordPress-innstillingene.

en: Enter in format HH:MM (e.g. 14:22).
nb_NO: Fyll inn klokkeslettet i formatet «TT:MM», der «TT» er timer og «MM» er minutter.

en: %s upload failed
nb_NO: Opplastingen av %s feilet.

en: %s login failure
nb_NO: Innloggingsfeil: %s

en: You do not appear to be authenticated with %s
nb_NO: Du ser ikke ut til å være logget inn i %s.

en: Failed to access %s when deleting (see log file for more)
nb_NO: Fikk ikke tilgang til %s mens sletting foregikk. Se loggfilen for mer informasjon.

en: You do not appear to be authenticated with %s (whilst deleting)
nb_NO: Du ser ikke ut til å være logget inn med %s. Sletting feilet.

en: Dropbox error: %s (see log file for more)
nb_NO: Dropbox-feil: %s. Se loggfilen for mer informasjon.

en: Error - failed to download the file from %s
nb_NO: Klarte ikke laste ned fil fra %s.

en: Error - no such file exists at %s
nb_NO: Den filen eksisterer ikke i %s

en: %s Error
nb_NO: %s-feil

en: %s error - failed to upload file
nb_NO: Klarte ikke laste opp filen til %s.

en: %s error - failed to re-assemble chunks
nb_NO: %s-feil: Klarte ikke sette sammen delene.

en: %s authentication failed
nb_NO: Klarte ikke logge inn i %s.

en: Error: %s
nb_NO: Feil: %s

en: Backup directory specified exists, but is <b>not</b> writable.
nb_NO: Sikkerhetskopieringsmappen finnes, men den er ikke skrivbar.

en: Backup directory specified does <b>not</b> exist.
nb_NO: Mappen for sikkerhetskopiering finnes ikke.

en: Warning: %s
nb_NO: Advarsel: %s

en: Last backup job run:
nb_NO: Siste sikkerhetskopi:

en: A very large file was encountered: %s (size: %s Mb)
nb_NO: %s er en veldig stor fil på %s MB.

en: %s: unreadable file - could not be backed up
nb_NO: %s er ikke lesbar og kan derfor ikke sikkerhetskopieres.

en: Table %s has very many rows (%s) - we hope your web hosting company gives you enough resources to dump out that table in the backup
nb_NO: Tabellen %s har %s rader. Det er veldig mange. Vi håper webhotellet ditt har nok ressurser til at hele tabellen kan eksporteres til sikkerhetskopien.

en: An error occurred whilst closing the final database file
nb_NO: En feil oppstod under lukkingen av den siste databasefilen.

en: Warnings encountered:
nb_NO: Advarsler:

en: The backup apparently succeeded (with warnings) and is now complete
nb_NO: Sikkerhetskopieringen er ferdig, men det dukket opp noen advarsler underveis.

en: Your free disk space is very low - only %s Mb remain
nb_NO: Du har bare %s MB igjen på webhotellet ditt.

en: New site:
nb_NO: Ny side:

en: <strong>ERROR</strong>: Site URL already taken.
nb_NO: Sideadressen er allerede i bruk.

en: Migrated site (from UpdraftPlus)
nb_NO: Migrert side opprettet fra sikkerhetskopi

en: Enter details for where this new site is to live within your multisite install:
nb_NO: Spesifiser hvor den nye siden skal være i installasjonen din:

en: Information needed to continue:
nb_NO: Trenger følgende informasjon for å fortsette:

en: Network activating theme:
nb_NO: Nettverksaktivering av tema:

en: Processed plugin:
nb_NO: Prosesserte utvidelsen:

en: Check your file permissions: Could not successfully create and enter directory:
nb_NO: Klarte ikke opprette eller åpne denne mappen. Sjekk filtillatelsene dine. Detaljer:

en: Some servers advertise encrypted FTP as available, but then time-out (after a long time) when you attempt to use it. If you find this happenning, then go into the "Expert Options" (below) and turn off SSL there.
nb_NO: Noen webhotelleverandører oppgir at de tilbyr kryptert FTP, men får tidsavbrudd dersom du forsøker å bruke det. Dersom det ser ut til å skje ved sikkerhetskopiering, skru av SSL i seksjonen «Ekspertinnstillinger» under.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s). Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
nb_NO: PHP-installasjonen på webhotellet ditt mangler modulen %s. Kontakt leverandøren din og spør om de kan aktivere den.

en: Please check your access credentials.
nb_NO: Se over brukernavnet og passordet ditt.

en: The error reported by %s was:
nb_NO: %s rapporterte følgende feil:

en: Please supply the requested information, and then continue.
nb_NO: Vennligst oppgi informasjonen det spørres etter.

en: Cannot drop tables, so deleting instead (%s)
nb_NO: Klarte ikke kjøre kommandoen «DROP» på tabellene, så sletter dem isteden. (%s)

en: Cannot create new tables, so skipping this command (%s)
nb_NO: Klarte ikke opprette nye tabeller. Lar være å bruke kommandoen %s.

en: Site information:
nb_NO: Sideinformasjon:

en: Your database user does not have permission to create tables. We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as a) you are restoring from a WordPress version with the same database structure, and b) Your imported database does not contain any tables which are not already present on the importing site.
nb_NO: Databasebrukeren din har ikke tillatelse til å opprette tabeller. Vi vil prøve å gjenopprette ved å tømme tabeller isteden. Det burde fungere så lenge du gjenoppretter fra en WordPress-versjon med samme databasestruktur og den importerte databasen bare inneholder tabeller som allerede finnes på siden du importerer til.

en: Warning:
nb_NO: Advarsel:

en: You are running on WordPress multisite - but your backup is not of a multisite site.
nb_NO: Du kjører en flersideinstallasjon, men sikkerhetskopien er ikke av en flersideinstallasjon.

en: Skipping restoration of WordPress core when importing a single site into a multisite installation. If you had anything necessary in your WordPress directory then you will need to re-add it manually from the zip file.
nb_NO: Hopper over gjenoppretting av WordPress-kjernen når det importeres fra en enkeltside til en flersideinstallasjon. Hvis du har noen nødvendige filer i WordPress-mappen må du hente dem manuelt fra zip-filen.

en: Your web server's PHP installation does not included a <strong>required</strong> (for %s) module (%s). Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
nb_NO: PHP-installasjonen din mangler den påkrevde modulen %s. Vennligst kontakt webhotelleverandøren din og be dem aktivere den.

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Unexpected response:
nb_NO: Uventet svar:

en: To send to more than one address, separate each address with a comma.
nb_NO: Separér hver adresse med et komma dersom du ønsker å sende sikkerhetskopien til flere adresser.

en: PHP information
nb_NO: PHP-informasjon

en: zip executable found:
nb_NO: Fant selvkjørende zip-arkiv:

en: show PHP information (phpinfo)
nb_NO: Vis PHP-informasjon fra funksjonen «phpinfo()».

en: Get it here.
nb_NO: Kjøp den her.

en: Do you want to migrate or clone/duplicate a site?
nb_NO: Ønsker du å flytte eller klone en side?

en: <a href="%s">Read this article to see step-by-step how it's done.</a>
nb_NO: <a href="%s">Les denne artikkelen for å se hvordan det gjøres steg for steg.</a>

en: Migrate Site
nb_NO: Flytt siden

en: Deleting... please allow time for the communications with the remote storage to complete.
nb_NO: Sletter... Vennligst vent til tilkoblingen med fjernlagringen lukkes.

en: Also delete from remote storage
nb_NO: Slett også fra fjernlagring

en: Latest UpdraftPlus.com news:
nb_NO: Nyheter fra UpdraftPlus.com:

en: Clone/Migrate
nb_NO: Klon

en: News
nb_NO: Nyheter

en: Backup set not found
nb_NO: Fant ikke sikkerhetskopien

en: %s - could not back this entity up; the corresponding directory does not exist (%s)
nb_NO: Klarte ikke ta sikkerhetskopi av %s; den korresponderende mappen %s finnes ikke.

en: RSS link
nb_NO: RSS-adresse

en: Blog link
nb_NO: Bloggadresse

en: Testing %s Settings...
nb_NO: Tester %s-innstillinger...

en: Or, you can place them manually into your UpdraftPlus directory (usually wp-content/updraft), e.g. via FTP, and then use the "rescan" link above.
nb_NO: Eller så kan du plassere dem manuelt i UpdraftPlus-mappen. Det er vanligvis «wp-content/updraft». Deretter bruker du linken merket «Skann på nytt» over.

en: UpdraftPlus's debug mode is on. You may see debugging notices on this page not just from UpdraftPlus, but from any other plugin installed. Please try to make sure that the notice you are seeing is from UpdraftPlus before you raise a support request.
nb_NO: Feilsøkingsmodus er aktivert. Det kan være du ser feilsøkingsmeldinger fra både UpdraftPlus og andre installerte utvidelser. Sørg for at meldingen du ser er fra UpdraftPlus før du sender en henvendelse til kundestøtten vår.

en: Notice
nb_NO: Varsel

en: Errors encountered:
nb_NO: Følgende feil oppstod:

en: Rescanning (looking for backups that you have uploaded manually into the internal backup store)...
nb_NO: Søker på nytt. Ser etter sikkerhetskopier som du manuelt har lastet opp til den interne lagringsplassen...

en: Begun looking for this entity
nb_NO: Leter etter enhet...

en: Store at
nb_NO: Lagre i

en: "%s" has no primary key, manual change needed on row %s.
nb_NO: «%s» har ingen primær nøkkel. Manuell endring trengs på rad %s.

en: rows: %d
nb_NO: rader: %d

en: Time taken (seconds):
nb_NO: Tid passert i sekunder:

en: Errors:
nb_NO: Feil:

en: SQL update commands run:
nb_NO: Disse SQL UPDATE-kommandoene ble kjørt:

en: Changes made:
nb_NO: Gjennomførte endringer:

en: Rows examined:
nb_NO: Undersøkte rader:

en: Tables examined:
nb_NO: Undersøkte rader:

en: Could not get list of tables
nb_NO: Klarte ikke hente liste over tabeller.

en: Database search and replace: replace %s in backup dump with %s
nb_NO: Søk og erstatt i database: Erstatt %s i sikkerhetskopi med %s.

en: Warning: the database's site URL (%s) is different to what we expected (%s)
nb_NO: Advarsel: Databasens nettadresse er %s. UpdraftPlus forventet at den ville være %s.

en: Nothing to do: the site URL is already: %s
nb_NO: Ingenting å gjøre. Sidens nettadresse er allerede %s

en: Error: unexpected empty parameter (%s, %s)
nb_NO: Uventet tomt parameter (%s, %s)

en: This option was not selected.
nb_NO: Dette valget ble det ikke huket av for.

en: Database: search and replace site URL
nb_NO: Søk og erstatt sidens nettadresse i databasen

en: Failed: we did not understand the result returned by the %s operation.
nb_NO: Vi forstod ikke resultatet fra %s-operasjonen.

en: Failed: the %s operation was not able to start.
nb_NO: Klarte ikke sette i gang %s-operasjonen.

en: (learn more)
nb_NO: (få vite mer)

en: Search and replace site location in the database (migrate)
nb_NO: Søk og erstatt sidens nettadresse i databasen

en: All references to the site location in the database will be replaced with your current site URL, which is: %s
nb_NO: Alle referanser til sidens nettadresse i databasen vil erstattes med nåværende adresse som er %s.

en: Blog uploads
nb_NO: Bloggopplastinger

en: Must-use plugins
nb_NO: Nødvendige utvidelser

en: You do not have permission to access this page.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å se denne siden.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å se denne siden.

en: Multisite Install
nb_NO: Flersideinstallasjon

en: starting from next time it is
nb_NO: begynner neste gang det er

en: Failure: Port must be an integer.
nb_NO: Feil: Porten må angis som et heltall.

en: password
nb_NO: passord

en: username
nb_NO: brukernavn

en: host name
nb_NO: vertsnavn

en: Where to change directory to after logging in - often this is relative to your home directory.
nb_NO: Hvilken mappe det skal navigeres til etter innlogging. Banen er ofte relativ i forhold til rotkatalogen.

en: Directory path
nb_NO: Bane til mappe

en: Password
nb_NO: Passord

en: Host
nb_NO: Vert

en: %s Error: Failed to download
nb_NO: %s-feil: Klarte ikke laste ned

en: Check your file permissions: Could not successfully create and enter:
nb_NO: Se over filtillatelsene dine. Klarte ikke opprette og få tilgang til:

en: No %s found
nb_NO: Fant ingen %s

en: Explicit encryption is used by default. To force implicit encryption (port 990), add :990 to your FTP server below.
nb_NO: Eksplisitt kryptering brukes som standard. For å tvinge bruk av implisitt kryptering på port 990, legg til :990 i adressen til FTP-serveren under.

en: Encrypted FTP is available, and will be automatically tried first (before falling back to non-encrypted if it is not successful), unless you disable it using the expert options. The 'Test FTP Login' button will tell you what type of connection is in use.
nb_NO: Kryptert FTP er tilgjengelig. UpdraftPlus vil først forsøke kryptert forbindelse. Dersom det ikke fungerer, vil den falle tilbake til ukryptert forbindelse. Du kan også deaktivere kryptering i ekspertinnstillingene. Knappen «Test FTP-tilkobling» angir hvilken tilkoblingstype som er i bruk.

en: No backup of %s directories: there was nothing found to back up
nb_NO: Fant ingenting å ta sikkerhetskopi av i %s-mappene.

en: Be careful what you enter - if you enter / then it really will try to create a zip containing your entire webserver.
nb_NO: Hvis du fyller inn bare «/» her, vil den prøve å ta sikkerhetskopi av hele webserveren.

en: If using it, enter an absolute path (it is not relative to your WordPress install).
nb_NO: Hvis du bruker den, fyll inn en absolutt bane. Den er ikke relativ i forhold til rotkatalogen i WordPress-installasjonen din.

en: If you are not sure what this option is for, then you will not want it, and should turn it off.
nb_NO: Ikke aktivér denne innstillingen hvis du ikke vet hva den gjør.

en: Enter the directory:
nb_NO: Fyll inn mappe:

en: More Files
nb_NO: Flere filer

en: WordPress core (including any additions to your WordPress root directory)
nb_NO: WordPress-kjerne inkludert alle tillegg i WordPress' rotkatalog

en: The above files comprise everything in a WordPress installation.
nb_NO: Filene over omfatter alt i en Wordpress-installasjon.

en: Over-write wp-config.php
nb_NO: Overskriv «wp-config.php»

en: WordPress Core
nb_NO: WordPress-kjerne

en: Failed: We were not able to place a file in that directory - please check your credentials.
nb_NO: Vi klarte ikke plassere en fil i den mappen. Se over innloggingsdetaljene dine.

en: Failed
nb_NO: Feilet

en: WebDAV URL
nb_NO: WebDAV-adresse

en: Local write failed: Failed to download
nb_NO: Klarte ikke laste ned filen

en: Error opening remote file: Failed to download
nb_NO: Klarte ikke laste ned den fjernlagrede filen

en: Chunk %s: A %s error occurred
nb_NO: Parti %s En %s-feil oppstod

en: No %s settings were found
nb_NO: Fant ingen innstillinger for %s.

en: Failure: we successfully logged in, but were not able to create a file in the given directory.
nb_NO: Vi klarte å logge inn, men vi klarte ikke å lage en fil i den gitte mappen.

en: Success: we successfully logged in, and confirmed our ability to create a file in the given directory (login type:
nb_NO: Vi klarte å logge inn og fikk bekreftet at vi har tilgang til å lage filer i den gitte mappen. (Innloggingstype:

en: Failure: we did not successfully log in with those credentials.
nb_NO: Klarte ikke logge inn med den angitte brukerinformasjonen.

en: Failure: No server details were given.
nb_NO: Du har ikke oppgitt noen serverdetaljer.

en: Needs to already exist
nb_NO: Må allerede eksistere

en: If you want encryption (e.g. you are storing sensitive business data), then an add-on is available.
nb_NO: Vi har en ekstra utvidelse dersom du ønsker kryptering.

en: Only non-encrypted FTP is supported by regular UpdraftPlus.
nb_NO: Den vanlige versjonen av UpdraftPlus støtter ikke kryptert FTP.

en: Your %s account name: %s
nb_NO: Kontonavnet ditt på %s: %s

en: though part of the returned information was not as expected - your mileage may vary
nb_NO: selv om deler av informasjonen som ble sendt tilbake ikke var som forventet, kan det hende det fungerer allikevel

en: you have authenticated your %s account
nb_NO: Du er nå koblet til %s!

en: there's an add-on for that.
nb_NO: det finnes en utvidelse for det formålet.

en: If you back up several sites into the same Dropbox and want to organise with sub-folders, then
nb_NO: Hvis du sikkerhetskopierer flere sider til samme Dropbox-konto og du ønsker å organisere dem i undermapper, da

en: Backups are saved in
nb_NO: Sikkerhetskopiene lagres i

en: Need to use sub-folders?
nb_NO: Trenger du å organisere sikkerhetskopiene i undermapper?

en: error: failed to upload file to %s (see log file for more)
nb_NO: Feil: Klarte ikke laste opp filen til %s. Se loggen for mer informasjon.

en: You do not appear to be authenticated with Dropbox
nb_NO: Du ser ikke ut til å være logget inn i Dropbox.

en: The communication with %s was not encrypted.
nb_NO: Kommunikasjonen med %s var ukryptert.

en: The communication with %s was encrypted.
nb_NO: Kommunikasjonen med %s var kryptert.

en: We accessed the bucket, and were able to create files within it.
nb_NO: Vi fikk tilgang til kurven og vi klarte å lage filer i den.

en: We successfully accessed the bucket, but the attempt to create a file in it failed.
nb_NO: Vi fikk tilgang til kurven, men vi klarte ikke lage en fil i den.

en: Failure
nb_NO: Feil

en: Failure: We could not successfully access or create such a bucket. Please check your access credentials, and if those are correct then try another bucket name (as another %s user may already have taken your name).
nb_NO: Klarte ikke få tilgang til eller opprette kurven. Se over brukerinformasjonen din. Hvis den er riktig, kan du prøve et annet kurvnavn. Det kan være en annen bruker av %s allerede bruker kurvnavnet du oppga.

en: Region
nb_NO: Område

en: Failure: No bucket details were given.
nb_NO: Feil: Ingen kurvdetaljer ble oppgitt.

en: API secret
nb_NO: API-hemmelighet

en: Enter only a bucket name or a bucket and path. Examples: mybucket, mybucket/mypath
nb_NO: Fyll bare inn et kurvnavn eller en kurv og en bane. For eksempel: MinKurv, MinKurv/MinBane

en: %s location
nb_NO: Plassering for %s

en: %s secret key
nb_NO: Hemmelig nøkkel for %s

en: %s access key
nb_NO: Tilgangsnøkkel for %s

en: If you see errors about SSL certificates, then please go here for help.
nb_NO: Hvis du får feil knyttet til SSL-sertifikater, kan du besøke denne siden for å få hjelp.

en: Get your access key and secret key <a href="%s">from your %s console</a>, then pick a (globally unique - all %s users) bucket name (letters and numbers) (and optionally a path) to use for storage. This bucket will be created for you if it does not already exist.
nb_NO: Hent tilgangsnøkkelen og den hemmelige nøkkelen fra <a href="%s">konsollen for %s</a>. Velg deretter et kurvnavn og eventuelt en bane. Navnet må være helt unikt i forhold til alle andre kurver på %s. Denne kurven vil lages for deg med mindre navnet allerede er i bruk.

en: %s Error: Failed to access bucket %s. Check your permissions and credentials.
nb_NO: %s-feil: Klarte ikke opprette tilkobling til kurven %s. Se over tillatelsene og brukerinformasjonen din.

en: %s Error: Failed to download %s. Check your permissions and credentials.
nb_NO: %s-feil: Klarte ikke laste ned %s. Se over tillatelsene og brukerinformasjonen din.

en: %s re-assembly error (%s): (see log file for more)
nb_NO: Gjenopprettingsfeil ved bruk av %s (%s). Se loggen for mer informasjon.

en: %s upload (%s): re-assembly failed (see log for more details)
nb_NO: %s-opplasting (%s): Gjenoppretting feilet. Se loggen for mer informasjon.

en: %s chunk %s: upload failed
nb_NO: %s, del %s: Opplastingen feilet

en: %s error: file %s was shortened unexpectedly
nb_NO: %s-feil: Filen %s ble på uventet vis forkortet.

en: %s upload: getting uploadID for multipart upload failed - see log file for more details
nb_NO: %s-opplasting: Fikk ikke tak i «uploadID» for flerdelersopplasting. Se loggen for mer informasjon.

en: Note:
nb_NO: Notat:

en: WordPress Backup
nb_NO: Sikkerhetskopi av WordPress

en: We accessed the container, and were able to create files within it.
nb_NO: Vi fikk tilgang til beholderen og fikk opprettet filer der.

en: Cloud Files error - we accessed the container, but failed to create a file within it
nb_NO: Det oppstod en feil med Cloud Files. Vi fikk tilgang til beholderen, men klarte ikke opprette en fil der.

en: Failure: No container details were given.
nb_NO: Det ble ikke oppgitt noen detaljer om beholderen.

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: API key
nb_NO: API-nøkkel

en: Failure: No %s was given.
nb_NO: Feil: Ingen %s ble gitt.

en: UpdraftPlus's %s module <strong>requires</strong> %s. Please do not file any support requests; there is no alternative.
nb_NO: UpdraftPlus' modul %s krever %s.

en: Cloud Files container
nb_NO: Beholder hos Cloud Files

en: Cloud Files API key
nb_NO: API-nøkkel til Cloud Files

en: Cloud Files username
nb_NO: Brukernavn hos Cloud Files

en: UK
nb_NO: Storbritannia

en: US (default)
nb_NO: USA (standard)

en: US or UK Cloud
nb_NO: Skylagringstjeneste i USA eller Storbritannia

en: Also, you should read this important FAQ.
nb_NO: Du burde også lese denne seksjonen med ofte stilte spørsmål.

en: Get your API key <a href="https://mycloud.rackspace.com/">from your Rackspace Cloud console</a> (read instructions <a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key">here</a>), then pick a container name to use for storage. This container will be created for you if it does not already exist.
nb_NO: Hent en API-nøkkel fra <a href="https://mycloud.rackspace.com/">konsollen i Rackspace Cloud</a>. Les instruksjonene <a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key">her</a> og velg et beholdernavn. Hvis beholderen ikke allerede finnes, vil den opprettes.

en: Test %s Settings
nb_NO: Test %s-innstillinger

en: Error downloading remote file: Failed to download (
nb_NO: Klarte ikke laste ned filen fra fjernlagring

en: Error opening local file: Failed to download
nb_NO: Klarte ikke laste ned filen

en: Cloud Files error - failed to upload file
nb_NO: Klarte ikke laste opp filen til Cloud Files

en: %s Error: Failed to upload
nb_NO: %s-feil: Klarte ikke laste opp

en: %s Error: Failed to open local file
nb_NO: %s-feil: Klarte ikke åpne den lokale filen

en: Cloud Files error - failed to create and access the container
nb_NO: Klarte ikke opprette og få tilgang til beholderen i Cloud Files

en: Cloud Files authentication failed
nb_NO: Innlogging i Cloud Files feilet

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here once and click this link to complete authentication with Google.
nb_NO: Etter at du har lagret innstillingene dine, må du returnere hit og trykke på denne linken for å fullføre innloggingen med Google.

en: Authenticate with Google
nb_NO: Logg inn i Google

en: Client Secret
nb_NO: Klienthemmelighet

en: If Google later shows you the message "invalid_client", then you did not enter a valid client ID here.
nb_NO: Hvis Google senere viser meldingen «invalid_client», så er årsaken at du har fylt inn gal klient-ID her.

en: Client ID
nb_NO: Klient-ID

en: You must add the following as the authorised redirect URI (under "More Options") when asked
nb_NO: Du må legge til den følgende adressen som tillatt videresendingsadresse under «Flere innstillinger» når du får spørsmål om det.

en: Select 'Web Application' as the application type.
nb_NO: Velg «Nettapplikasjon» som applikasjonstype.

en: For longer help, including screenshots, follow this link. The description below is sufficient for more expert users.
nb_NO: For mer detaljert hjelp, følg denne linken.

en: %s is a great choice, because UpdraftPlus supports chunked uploads - no matter how big your site is, UpdraftPlus can upload it a little at a time, and not get thwarted by timeouts.
nb_NO: %s er et godt valg fordi UpdraftPlus støtter oppstykkede opplastinger. Uansett hvor stor siden din er, kan siden din lastes opp litt av gangen uten å bli avbrutt av tidsgrenser.

en: Account is not authorized.
nb_NO: Du har ikke logget inn.

en: Failed to upload to %s
nb_NO: Klarte ikke laste opp til %s

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded is %d bytes
nb_NO: %s-kontoen din er full. Den har bare %d bytes igjen, mens filen du forsøkte å laste opp er på %d bytes.

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorise or re-authorise your connection to Google Drive.
nb_NO: Du har ennå ikke hentet en tilgangstoken fra Google. Du må logge inn på nytt i Google Drive.

en: you have authenticated your %s account.
nb_NO: Du har logget inn på %s.

en: Success
nb_NO: Lyktes

en: Your %s quota usage: %s %% used, %s available
nb_NO: Kvotebenyttelse på %s: %s %% av %s.

en: Authorization failed
nb_NO: Klarte ikke logge inn

en: No refresh token was received from Google. This often means that you entered your client secret wrongly, or that you have not yet re-authenticated (below) since correcting it. Re-check it, then follow the link to authenticate again. Finally, if that does not work, then use expert mode to wipe all your settings, create a new Google client ID/secret, and start again.
nb_NO: Mottok ingen oppfriskningstoken fra Google. Det kan bety at du fylte inn feil klienthemmelighet eller at du ikke har logget inn på nytt siden du korrigerte den. Se over den på nytt og følg deretter linken for å logge inn igjen. Hvis heller ikke det fungerer, kan du bruke ekspertmodus for å fjerne alle innstillingene, generere en ny klient-ID eller klienthemmelighet og begynne om igjen.

en: follow this link to get it
nb_NO: følg denne linken for å kjøpe den

en: %s support is available as an add-on
nb_NO: Kundestøtte for %s er tilgjengelig som en utvidelse

en: You do not have the UpdraftPlus %s add-on installed - get it from %s
nb_NO: Du har ikke %s-utvidelsen installert. Hent den på %s.

en: You need to re-authenticate with %s, as your existing credentials are not working.
nb_NO: Du må logge inn på nytt med %s. Brukerinformasjonen din er feil.

en: Table prefix has changed: changing %s table field(s) accordingly:
nb_NO: Tabellprefikset har blitt forandret. Endrer %s felter tilsvarende:

en: Finished: lines processed: %d in %.2f seconds
nb_NO: Fullført. Prosesserte %d linjer på %.2f sekunder.

en: the database query being run was:
nb_NO: databasespørringen som ble kjørt var:

en: will restore as:
nb_NO: vil gjenopprettes som:

en: Old table prefix:
nb_NO: Gammelt tabellprefiks:

en: Backup of:
nb_NO: Sikkerhetskopi av:

en: Database access: Direct MySQL access is not available, so we are falling back to wpdb (this will be considerably slower)
nb_NO: Direkte tilgang til MySQL er ikke tilgjengelig, så faller tilbake på wpdb. Det vil gå betydelig tregere.

en: Failed to open database file
nb_NO: Klarte ikke åpne databasefilen

en: Failed to find database file
nb_NO: Klarte ikke finne databasefilen

en: Warning: PHP safe_mode is active on your server. Timeouts are much more likely. If these happen, then you will need to manually restore the file via phpMyAdmin or another method.
nb_NO: «safe_mode» er aktivert i serverens PHP-installasjon. Det gjør at tidsavbrudd vil inntreffe oftere. Hvis det skjer, må du manuelt gjenopprette databasefilene med phpMyAdmin eller andre metoder.

en: wp-config.php from backup: restoring (as per user's request)
nb_NO: Gjenoppretter «wp-config.php» fra sikkerhetskopi

en: wp-config.php from backup: will restore as wp-config-backup.php
nb_NO: «wp-config.php» fra sikkerhetskopien vil gjenopprettes som «wp-config-backup.php».

en: Failed to write out the decrypted database to the filesystem
nb_NO: Klarte ikke skrive ut den dekrypterte databasen til filsystemet.

en: Failed to create a temporary directory
nb_NO: Klarte ikke opprette en midlertidig mappe.

en: Failed to delete working directory after restoring.
nb_NO: Klarte ikke slette arbeidsmappen etter gjenopprettingen.

en: Could not delete old directory.
nb_NO: Klarte ikke slette den gamle mappen.

en: Cleaning up rubbish...
nb_NO: Rydder opp...

en: Restoring the database (on a large site this can take a long time - if it times out (which can happen if your web hosting company has configured your hosting to limit resources) then you should use a different method, such as phpMyAdmin)...
nb_NO: Gjenoppretter databasen. På større sider kan dette ta lang tid. Hvis gjenopprettingen får et tidsavbrudd, burde du benytte en annen metode. Du kan for eksempel bruke phpMyAdmin. Årsaken til tidsavbrudd er som regel at ISP-en din begrenser ressursbruken på webhotellet ditt.

en: Database successfully decrypted.
nb_NO: Databasen ble dekryptert.

en: Decrypting database (can take a while)...
nb_NO: Dekrypterer database. Dette kan ta en stund...

en: Unpacking backup...
nb_NO: Pakker opp sikkerhetskopi...

en: Copying this entity failed.
nb_NO: Klarte ikke kopiere enheten.

en: Backup file not available.
nb_NO: Sikkerhetskopien er ikke tilgjengelig.

en: UpdraftPlus is not able to directly restore this kind of entity. It must be restored manually.
nb_NO: UpdraftPlus klarer ikke gjenopprette denne typen enhet direkte. Den må gjenopprettes manuelt.

en: Could not find one of the files for restoration
nb_NO: Klarte ikke finne én av filene som skulle gjenopprettes

en: Error message
nb_NO: Feilmelding

en: The backup records do not contain information about the proper size of this file.
nb_NO: Sikkerhetskopien inneholder ikke informasjon om filens virkelige størrelse.

en: Archive is expected to be size:
nb_NO: Forventer at arkivet har størrelsen:

en: If making a request for support, please include this information:
nb_NO: Vennligst legg ved denne informasjonen hvis du kontakter kundestøtte:

en: ABORT: Could not find the information on which entities to restore.
nb_NO: Klarte ikke finne informasjon om hvilke enheter som skal gjenopprettes.

en: UpdraftPlus Restoration: Progress
nb_NO: Gjenoppretting: Fremdrift

en: This backup does not exist in the backup history - restoration aborted. Timestamp:
nb_NO: Denne sikkerhetskopien eksisterer ikke i loggen. Gjenopprettingen ble derfor avbrutt. Tidsstempel:

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to restore
nb_NO: Etter at du har trykket på denne knappen vil du kunne velge hvilke komponenter du ønsker å gjenopprette.

en: Press here to download
nb_NO: Trykk her for å laste ned

en: Delete this backup set
nb_NO: Slett denne sikkerhetskopien

en: Good news: Your site's communications with %s can be encrypted. If you see any errors to do with encryption, then look in the 'Expert Settings' for more help.
nb_NO: Overføringer til %s kan krypteres. Hvis du ser noen krypteringsfeil, kan du se under «Ekspertinnstillinger» for flere alternativer.

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. We cannot access %s without this support. Please contact your web hosting provider's support. %s <strong>requires</strong> Curl+https. Please do not file any support requests; there is no alternative.
nb_NO: cURL-modulen i PHP-installasjonen på webserveren din støtter ikke https-tilgang. Vi får ikke tilgang til %s uten denne støtten. Ta kontakt med webhotelleverandøren din.

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. Communications with %s will be unencrypted. ask your web host to install Curl/SSL in order to gain the ability for encryption (via an add-on).
nb_NO: cURL-modulen i PHP-installasjonen på webserveren din godtar ikke https-tilgang. Tilkoblinger til %s vil være ukryptert. Spør leverandøren din om å installere modulen for å få muligheten til kryptering.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s). Please contact your web hosting provider's support.
nb_NO: PHP-installasjonen på webserveren din mangler den obligatoriske modulen %s. Ta kontakt med leverandøren av webhotellet ditt.

en: Save Changes
nb_NO: Lagre

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from using SSL for authentication and encrypted transport at all, where possible. Note that some cloud storage providers do not allow this (e.g. Dropbox), so with those providers this setting will have no effect.
nb_NO: Dette valget vil senke sikkerhetsnivået i UpdraftPlus. All kryptering vil deaktiveres. Valget vil imidlertid ikke ha noen effekt for lagringstjenester - for eksempel Dropbox - som kun kan brukes med krypterte forbindelser.

en: Disable SSL entirely where possible
nb_NO: Deaktivér SSL der det er mulig.

en: Note that not all cloud backup methods are necessarily using SSL authentication.
nb_NO: Legg imidlertid merke til at ikke alle skylagringstjenester bruker SSL.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from verifying the identity of encrypted sites that it connects to (e.g. Dropbox, Google Drive). It means that UpdraftPlus will be using SSL only for encryption of traffic, and not for authentication.
nb_NO: Velger du dette alternativet, vil sidens sikkerhet bli dårligere. Da kan ikke UpdraftPlus bekrefte identiteten til skylagringstjenester den kobler til. Da brukes SSL kun til kryptering av trafikk, og ikke for autentisering.

en: Do not verify SSL certificates
nb_NO: Ikke bekreft SSL-sertifikater

en: By default UpdraftPlus uses its own store of SSL certificates to verify the identity of remote sites (i.e. to make sure it is talking to the real Dropbox, Amazon S3, etc., and not an attacker). We keep these up to date. However, if you get an SSL error, then choosing this option (which causes UpdraftPlus to use your web server's collection instead) may help.
nb_NO: Som standard bruker UpdraftPlus sitt eget lager med SSL-sertifikater for å verifisere eksterne sider. Vi holder dette lageret oppdatert. Hvis du får en SSL-feil, kan du prøve å bruke lageret som er på webserveren din i stedet.

en: Use the server's SSL certificates
nb_NO: Bruk serverens SSL-sertifikater

en: If that is unsuccessful check the permissions on your server or change it to another directory that is writable by your web server process.
nb_NO: Hvis det ikke går, kan du bytte tillatelsene på serveren din eller forandre den til en annen mappe som er skrivbar på webhotellet ditt.

en: click here
nb_NO: trykk her

en: or, to reset this option
nb_NO: eller for å nullstille dette valget

en: Backup directory specified is writable, which is good.
nb_NO: Mappen for sikkerhetskopier er skrivbar. Det er en god ting!

en: Backup directory
nb_NO: Mappe for sikkerhetskopier

en: Delete local backup
nb_NO: Slett lokal sikkerhetskopi

en: click this to show some further options; don't bother with this unless you have a problem or are curious.
nb_NO: Trykk her for å se flere valg. Anbefales kun hvis du ønsker å løse et bestemt problem.

en: Show expert settings
nb_NO: Vis ekspertinnstillinger

en: Expert settings
nb_NO: Ekspertinnstillinger

en: Debug mode
nb_NO: Feilsøkingsmodus

en: Advanced / Debugging Settings
nb_NO: Avanserte innstillinger

en: Requesting start of backup...
nb_NO: Sender forespørsel om å begynne sikkerhetskopiering...

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: None
nb_NO: Ingen

en: Choose your remote storage
nb_NO: Velg ekstern lagring

en: Manually decrypt a database backup file
nb_NO: Dekryptér en sikkerhetskopi av databasen manuelt

en: Database encryption phrase
nb_NO: Krypteringsfrase for databasen

en: Email
nb_NO: E-post

en: The above directories are everything, except for WordPress core itself which you can download afresh from WordPress.org.
nb_NO: Mappene du ser over er hele installasjonen din, med unntak av Wordpress-kjernen. Den kan du laste ned fra wordpress.org.

en: Exclude these:
nb_NO: Utelat:

en: Any other directories found inside wp-content
nb_NO: Alle andre mapper inni «wp-content»

en: Include in files backup
nb_NO: Ta med i filkopien

en: e.g. if your server is busy at day and you want to run overnight
nb_NO: for eksempel hvis webserveren din er opptatt på dagtid og du vil at den skal kjøre over natten

en: To fix the time at which a backup should take place,
nb_NO: For å permanent sette tiden når en sikkerhetskopiering skal skje -

en: Monthly
nb_NO: Månedlig

en: Fortnightly
nb_NO: Annenhver uke

en: Weekly
nb_NO: Ukentlig

en: Daily
nb_NO: Daglig

en: Download log file
nb_NO: Last ned logg

en: The folder exists, but your webserver does not have permission to write to it.
nb_NO: Mappen eksisterer, men webserveren din har ikke tillatelse til å skrive til den.

en: The folder was created, but we had to change its file permissions to 777 (world-writable) to be able to write to it. You should check with your hosting provider that this will not cause any problems
nb_NO: Mappen ble opprettet, men vi måtte endre filtillatelsene dens til 777 (globalt skrivbar) for å kunne skrive til den. Du burde ta kontakt med internettleverandøren din for å forsikre deg om at det ikke skaper problemer.

en: The request to the filesystem to create the directory failed.
nb_NO: Klarte ikke lage mappe.

en: Delete
nb_NO: Slett

en: show log
nb_NO: vis logg

en: This will delete all your UpdraftPlus settings - are you sure you want to do this?
nb_NO: Dette valget vil slette alle innstillingene. Er du sikker på at det er dette du vil?

en: count
nb_NO: tell

en: N.B. This count is based upon what was, or was not, excluded the last time you saved the options.
nb_NO: NB! Dette tallet er basert på det som ble eller ikke ble ekskludert sist gang du lagret innstillingene.

en: Total (uncompressed) on-disk data:
nb_NO: Total, ukomprimert datamengde:

en: No
nb_NO: Nei

en: Yes
nb_NO: Ja

en: %s version:
nb_NO: %s-versjon:

en: Current memory usage
nb_NO: Gjeldende minnebruk

en: Peak memory usage
nb_NO: Høyeste minnebruk

en: Web server:
nb_NO: Webserver:

en: Please check out UpdraftPlus Premium, or the stand-alone Multisite add-on.
nb_NO: Se nærmere på UpdraftPlus Premium eller den enkeltstående utvidelsen for nettverksinstallasjoner.

en: Do you need WordPress Multisite support?
nb_NO: Trenger du støtte til nettverksinstallasjon av WordPress?

en: Multisite
nb_NO: Flerside

en: Perform a one-time backup
nb_NO: Opprett en sikkerhetskopi

en: Do read this helpful article of useful things to know before restoring.
nb_NO: Les denne artikkelen for å lære om nyttige ting du kan gjøre ved gjenoppretting.

en: You can search and replace your database (for migrating a website to a new location/URL) with the Migrator add-on - follow this link for more information
nb_NO: Migrator-utvidelsen kan søke og erstatte URL-er i databasen din dersom du ønsker å bruke UpdraftPlus for å flytte siden din fra en adresse til en annen.

en: %s restoration options:
nb_NO: %s gjenopprettingsalternativer:

en: You will need to restore it manually.
nb_NO: Du må gjenopprette den manuelt.

en: The following entity cannot be restored automatically: "%s".
nb_NO: Følgende enhet kan ikke gjenopprettes automatisk: %s

en: Your web server has PHP's so-called safe_mode active.
nb_NO: Webserveren din har PHPs «safe_mode» aktivert.

en: Choose the components to restore
nb_NO: Velg hvilke komponenter du ønsker å gjenopprette

en: Restoring will replace this site's themes, plugins, uploads, database and/or other content directories (according to what is contained in the backup set, and your selection).
nb_NO: Gjenoppretting vil erstatte sidens temaer, utvidelser, opplastinger, database og alle andre innholdsmapper. Hva som inkluderes, er avhengig av hva du velger å gjenopprette, og hva som er i sikkerhetskopien.

en: Restore backup from
nb_NO: Gjenopprett sikkerhetskopi fra

en: Restore backup
nb_NO: Gjenopprett sikkerhetskopi

en: Delete backup set
nb_NO: Slett sikkerhetskopi.

en: Download error: the server sent us a response which we did not understand.
nb_NO: Nedlastningsfeil: serveren sendte en respons som vi ikke forstod.

en: You should:
nb_NO: Du burde:

en: Error:
nb_NO: Feil:

en: calculating...
nb_NO: regner ut...

en: UpdraftPlus - Upload backup files
nb_NO: UpdraftPlus - Last opp sikkerhetskopier

en: refresh
nb_NO: oppdatér

en: Web-server disk space in use by UpdraftPlus
nb_NO: Webserver diskplass som brukes av UpdraftPlus

en: Google Drive
nb_NO: Google Disk

en: If you are using this, then turn Turbo/Road mode off.
nb_NO: Skru av turbo- eller off-road-modus hvis du bruker Opera.

en: Opera web browser
nb_NO: Nettleseren Opera

en: More tasks:
nb_NO: Flere oppgaver:

en: Download most recently modified log file
nb_NO: Last ned den siste loggfilen

en: (Nothing yet logged)
nb_NO: Loggen er tom.

en: Last log message
nb_NO: Siste loggoppføring

en: Restore
nb_NO: Gjenopprett

en: Backup Now
nb_NO: Kopiér nå

en: Files
nb_NO: Filer

en: Next scheduled backups
nb_NO: Tidspunkt for neste sikkerhetskopiering

en: At the same time as the files backup
nb_NO: På samme tidspunkt som filkopieringen

en: Nothing currently scheduled
nb_NO: Ingenting er planlagt for øyeblikket

en: This admin interface uses JavaScript heavily. You either need to activate it within your browser, or to use a JavaScript-capable browser.
nb_NO: Dette administrasjonspanelet bruker mye JavaScript. Enten må du aktivere det i nettleseren din, eller så må du bytte til en annen nettleser som har det aktivert.

en: JavaScript warning
nb_NO: Advarsel fra JavaScript

en: Delete Old Directories
nb_NO: Slett gamle mapper

en: Current limit is:
nb_NO: Gjeldende grense er:

en: Your backup has been restored.
nb_NO: Sikkerhetskopien din har blitt gjenopprettet.

en: Version
nb_NO: Versjon

en: Lead developer's homepage
nb_NO: Utviklerens hjemmeside

en: Your settings have been wiped.
nb_NO: Innstillingene dine har blitt gjenopprettet.

en: Backup directory successfully created.
nb_NO: Mappe for sikkerhetskopier ble opprettet.

en: Backup directory could not be created
nb_NO: Klarte ikke opprette mappe for sikkerhetskopier.

en: Old directory removal failed for some reason. You may want to do this manually.
nb_NO: Klarte ikke fjerne gamle mapper. Du kan gjøre dette manuelt.

en: Old directories successfully removed.
nb_NO: Fjernet gamle mapper.

en: Remove old directories
nb_NO: Slett gamle mapper

en: Return to UpdraftPlus Configuration
nb_NO: Gå tilbake til konfigurering

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Restore successful!
nb_NO: Vellykket gjenoppretting!

en: Bad filename format - this does not look like an encrypted database file created by UpdraftPlus
nb_NO: Ukjent filformat. Dette ser ikke ut som en kryptert databasefil laget av UpdraftPlus.

en: Bad filename format - this does not look like a file created by UpdraftPlus
nb_NO: Ukjent filformat; dette ser ikke ut som en fil laget av UpdraftPlus.

en: No local copy present.
nb_NO: Det eksisterer ingen lokal kopi.

en: Download in progress
nb_NO: Nedlastningen er i gang

en: File ready.
nb_NO: Filen er klar.

en: Download failed
nb_NO: Nedlastning feilet

en: Error
nb_NO: Feil

en: Could not find that job - perhaps it has already finished?
nb_NO: Klarte ikke finne noen planlagt sikkerhetskopiering. Kanskje har den allerede fullført?

en: Job deleted
nb_NO: Slettet jobb

en: OK. You should soon see activity in the "Last log message" field below.
nb_NO: OK. Du kommer snart til å se aktivitet i «Siste loggoppføring»-feltet under.

en: Nothing yet logged
nb_NO: Ingen loggoppføringer ennå

en: Please consult this FAQ if you have problems backing up.
nb_NO: Se Ofte stilte spørsmål hvis du har problemer med å sikkerhetskopiere.

en: Your website is hosted using the %s web server.
nb_NO: Websiden din benytter %s som serverprogramvare.

en: UpdraftPlus does not officially support versions of WordPress before %s. It may work for you, but if it does not, then please be aware that no support is available until you upgrade WordPress.
nb_NO: UpdraftPlus støtter ikke WordPress-versjoner lavere enn %s. Det kan være det fungerer allikevel, men kundestøtte er ikke tilgjengelig før du oppdaterer.

en: You have less than %s of free disk space on the disk which UpdraftPlus is configured to use to create backups. UpdraftPlus could well run out of space. Contact your the operator of your server (e.g. your web hosting company) to resolve this issue.
nb_NO: Du har mindre enn %s ledig plass på disken UpdraftPlus bruker til å lagre sikkerhetskopier. Det kan hende vi går tom for plass. Ta kontakt med internettleverandøren din for å løse problemet.

en: Warning
nb_NO: Advarsel

en: Add-Ons / Pro Support
nb_NO: Utvidelser

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Allowed Files
nb_NO: Tillatte filer

en: Could not create %s zip. Consult the log file for more information.
nb_NO: Klarte ikke opprette zip-filen %s. Se loggen for mer informasjon.

en: Infinite recursion: consult your log for more information
nb_NO: Uendelig løkke. Se loggen for mer informasjon.

en: Like UpdraftPlus and can spare one minute?
nb_NO: Liker du UpdraftPlus og har ett minutt til overs?

en: File not found
nb_NO: Fant ikke filen

en: The decryption key used:
nb_NO: Dette er dekrypteringsnøkkelen som ble brukt:

en: Decryption failed. The most likely cause is that you used the wrong key.
nb_NO: Dekryptering feilet. Du har sannsynligvis gal krypteringsnøkkel.

en: Decryption failed. The database file is encrypted, but you have no encryption key entered.
nb_NO: Dekryptering feilet. Databasefilen er kryptert, men du har ingen krypteringsnøkkel.

en: Could not open the backup file for writing
nb_NO: Klarte ikke åpne sikkerhetskopien for skriving.

en: Could not save backup history because we have no backup array. Backup probably failed.
nb_NO: Klarte ikke lagre kopieringshistorie fordi vi har ingen array. Sikkerhetskopieringen feilet sannsynligvis.

en: Could not read the directory
nb_NO: Klarte ikke lese mappe

en: Backup directory (%s) is not writable, or does not exist.
nb_NO: Mappen for sikkerhetskopier - %s - er enten ikke mulig å skrive til, eller så finnes den ikke.

en: WordPress backup is complete
nb_NO: Sikkerhetskopiering fullført

en: The backup attempt has finished, apparently unsuccessfully
nb_NO: Kopieringen feilet.

en: The backup apparently succeeded and is now complete
nb_NO: Kopieringen er ferdig.

en: Encryption error occurred when encrypting database. Encryption aborted.
nb_NO: Klarte ikke kryptere databasen.

en: Could not create files in the backup directory. Backup aborted - check your UpdraftPlus settings.
nb_NO: Klarte ikke å opprette filer i backup folderen. Backup avbrutt - sjekk dine UpdraftPlus innstillinger

en: Others
nb_NO: Andre

en: Uploads
nb_NO: Opplastinger

en: Themes
nb_NO: Temaer

en: Plugins
nb_NO: Utvidelser

en: No log files were found.
nb_NO: Fant ingen loggfiler.

en: The log file could not be read.
nb_NO: Loggfilen kunne ikke leses.

en: UpdraftPlus notice:
nb_NO: Varsel:

en: UpdraftPlus Backups
nb_NO: Sikkerhetskopiering
